Кадети у 101-й окремій бригаді охорони генерального штабу ЗСУ
Опубліковано 13 жовтня 2016 року о 11:18
Кадети 9А та 6Б ліцею-інтернат №23 «Кадетський корпус» з посиленою військово-фізичною підготовкою Шевченківського району міста Києва відвідали дислоковану у Києві 101-шу окрему бригаду охорони Генерального штабу ЗСУ .
Окрема бригада охорони Генерального Штабу Збройних Сил України (ГШ ЗСУ) була створена 10 березня 1992 року на основі 368 окремого батальйону охорони та обслуговування штабу Київського військового округу, ще раніше на цій території дислокувалось Київське загальновійськове училище. На момент створення до бригади входили: батальйон охорони, почесна варта, батальйон пунктів управління, автомобільний батальйон, підрозділи забезпечення.
7 червня 1995 року був сформований 2-й батальйон охорони, а 11 вересня того ж року – 3-й батальйон охорони. Військовослужбовці бригади приймали участь у проведенні командно-штабних навчань «Форпост – 2002», «Схід-Захід», «Реакція – 2005», «Артерія-2007», «Чисте небо», «Рішуча дія – 2008», «Взаємодія–2010 », «Адекватне реагування – 2011» . Під час виконання бойових завдань щодо забезпечення КШН військовослужбовці проявляли рішучість та ініціативність, а їхні дії були високо оцінені керівництвом Генерального штабу Збройних Сил України. Так, під час загальнодержавних командно-штабних навчань «Взаємодія-2010» охорону і оборону об’єднаного командного пункту Генштабу ніс батальйон бригади на чолі з заступником командира підполковником Павлом Пивоваренком. А в рамках підготовки до науково-дослідних навчань «Адекватне реагування-2011» військовослужбовці 12 взводів бригади на полігоні 1-й танкової бригади (Чернігівська область) виконали вправи зі стрільби з стрілецької зброї, метання гранат, водіння БТРів та стрільби з них.
За час існування бригада зазнавала як структурних так і чисельних змін, які в першу чергу були пов’язані з проведенням докорінних реформ у національному війську: вводилися до штату нові підрозділи, вдосконалювалася програма навчання молодого поповнення та бойового вишколу рядових військовослужбовців, накопичувався досвід щодо організації та здійснення вартової служби, адже саме у цій частині виставляється найбільша гарнізонна, по кількості особового складу та наявності охоронюваних постів та об’єктів, варта в ЗСУ. Лише варта, яка заступає на цілодобову охорону та оборону ГШ ЗСУ, виставляє більше 40 озброєних військовослужбовців. Три батальйони бригади чергують позмінно, поки один чергує у варті, другий готується заступити, а третій займається у частині.