Головна  →  Новини  →  18 травня 2022

У воєнний час київські музеї захищають історико-культурну спадщину України та поступовою відновлюють свою діяльність, зокрема мистецькі заходи відбудуться з нагоди Міжнародного дня музеїв

У воєнний час київські музеї захищають та зберігають унікальне історико-культурне надбання нашої країни, попри це поступово відновлюють свою діяльність, зокрема мистецькі заходи відбудуться з нагоди Міжнародного дня музеїв.

Міжнародний день музеїв світова культурна громадськість відзначає щороку 18 травня. Пам'ятна дата запроваджена рішенням Генеральної конференції Міжнародної ради музеїв у 1977 році.

Як зазначив заступник голови Київської міської державної адміністрації Валентин Мондриївський, з перших днів повномасштабного військового вторгнення російської федерації на територію України музеї, які є комунальною власністю територіальної громади міста Києва, запровадили низку необхідних заходів щодо збереження експонатів та захисту музейних колекцій.

«У час російсько-української війни працівники музеїв з особливою відповідальністю дбають про захист та збереження унікальних духовних надбань українського народу та реліквій історико-культурної спадщини. Попри складний воєнний час київські музеї частково продовжують свою діяльність та проводять відео лекторії, майстер-класи, онлайн вікторини. Культурно-мистецькі заклади на жаль не можуть повністю відновити свою роботу у зв’язку з щоденною небезпекою ворожих обстрілів. Так музеї наразі не поновлюватимуть свої експозиції, водночас будуть проводити локальні заходи, просвітницьку та наукову діяльність. Усі охочі зможуть відвідати мистецькі заходи, поспілкуватись з музеєзнавцями та літераторами. Культурне життя у столиці поступово відновлюється. Ворог не зможе знищити націю допоки жива її культура та автентичні традиції», – розповів Валентин Мондриївський.

Заступник голови Київської міської державної адміністрації додав, що українці з кожним днем наближаються до перемоги над окупантом, оскільки єдині у своєму бажанні захистити свої землі, свою свободу та своє культурне надбання.

Київські музеї з нагоди Міжнародного дня музеїв підготували цикли заходів.

Літературно-меморіальний музей М. Булгакова:
18-19 травня з доброчинною метою відбудуться «Благодійні чаювання на веранді». Також до 19 травня включно буде тривати благодійна ініціатива «Літературні аптечки» – збір коштів на ключові розхідні комплектуючі, а саме турнікети та кровоспинні засоби для тактичних аптечок, до кожної аптечки додаються наліпки з улюбленими рядками з українських віршів та прози від донаторів.

Музей Шолом-Алейхема:
18 травня пройде виставка графіки «Київ-Ієрусалим»: плакати київського графіка Миколи Гончарова «Війна в Україні» та комп'ютерна графіка Михайла Корості (США). Захід можна відвідати онлайн або в виставковій залі;
26 травня пройде виставка скульптури «Шолом-Алейхем у майстерні Михайла Карловського». Захід за можливості відбудеться у виставковій залі музею або онлайн зі скульптурної майстерні Спілки художників України.

Музей гетьманства:
18 травня відбудеться екскурсія вулицями Подолу «Козацький Київ», яка розпочнеться о 15:00. Деталі маршруту можна дізнатись за телефоном (067) 979-01-32.

Музей видатних діячів української культури:
17-18 травня відбудуться онлайн-екскурсії «Леся Українка: цікаві факти не з підручника».

За інформацією: https://www.kmr.gov.ua

Перейти до спискуВерсiя для друку