Головна  →  Новини  →  4 березня 2021

Віталій Кличко зустрівся з представниками Ради Європи та обговорив реформу з децентралізації

Мер Києва Віталій Кличко зустрівся з директоркою Генерального Директорату програм Ради Європи Вереною Тейлор, яка перебуває в Києві з робочим візитом, та новопризначеним головою Офісу Ради Європи в Україні Стіном Ньорловим.

На зустрічі йшлося про прогрес та виклики, що постали перед місцевим самоврядуванням, щодо впровадження реформи з децентралізації влади. Зокрема, мер Києва, голова Асоціації міст України Віталій Кличко розповів про перетворення в столиці, втілені київською владою.

«Наша головна мета – щоб Україна стала повноправним членом європейської родини та жила за правилами і стандартами Європи. Ми робимо все, щоб змінити негнучку застарілу систему управління та запровадити зміни, які дозволять досягти європейського рівня життя в нашій країні, – зазначив Віталій Кличко. – І ми вже багато чого зробили в столиці. Сьогодні Київ є «островом добробуту» у порівнянні з багатьма іншими регіонами».

Віталій Кличко підкреслив, що, хоча є певний прогрес у втіленні реформи з децентралізації,  досі центральна влада намагається отримати більший контроль над місцевим самоврядуванням. «На сьогодні зі столиці стягують 60% ПДФО до Державного бюджету. Місту дуже потрібні ці кошти, аби втілювати всі заплановані зміни. Щоб ремонтувати дороги та мости, будувати нові школи та садки, відкривати нові лікарні і впроваджувати інновації», – сказав мер.

У свою чергу директорка Генерального Директорату програм Ради Європи Верена Тейлор подякувала меру Києва за аналіз ситуації та позитивно оцінила зусилля України в децентралізації влади. «Ми задоволені ходом реформи і продовжуємо тісно співпрацювати з українською стороною. Наш пріоритет – всіляко підтримувати місцеві громади на цьому шляху, щоб зробити реформу якомога ближчою до громадян, які мають брати участь в її впровадженні», – зазначила Верена Тейлор.

Голова Офісу Ради Європи в Україні Стін Ньорлов подякував Віталію Кличку за зустріч і підкреслив, що Офіс Ради Європи і надалі підтримуватиме зусилля України в ключових напрямах реформування та продовжить надавати експертні знання, особливо в контексті реформи місцевого самоврядування.

Під час зустрічі Віталій Кличко торкнувся також питання створення «Київської агломерації»,  яка об'єднає мешканців Києва і прилеглих територіальних громад та дозволить вирішити багато актуальних проблем. «Київська агломерація об’єднає близько восьми мільйонів жителів. Та дозволить розв’язати гострі питання транспортного сполучення, поводження з твердими побутовими відходами, реконструкції інфраструктури та проблеми довкілля», – сказав мер Києва.

Також він подякував Генеральному Директорату програм Ради Європи та Офісу Ради Європи в Україні за сприяння і підтримку. «Ми дуже вдячні нашим європейським партнерам, Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, Офісу Ради Європи за підтримку наших зусиль, за досвід та сприяння всім позитивним зрушенням в Україні. Ми вдячні за проекти і програми співробітництва, які реалізує Офіс, щоб Україна могла здійснити інституційні реформи і увійти до спільноти європейських країн з високими стандартами життя», – підкреслив Віталій Кличко.

Стін Ньорлов, дипломат з 25-річним досвідом, з 1 березня 2021 року очолив Офіс Ради Європи в Україні, який є найбільшим представництвом серед всіх країн та надає Україні вагому підтримку в реалізації внутрішніх реформ щодо захисту прав людини, підтримки демократії та забезпечення верховенства права.

За інформацією: https://kyivcity.gov.ua/

Перейти до спискуВерсiя для друку