Звернення голови Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Олега Гаряги з нагоди Дня пам’яті жертв Голодоморів:
Шановна громадо!
28 листопада під загальним гаслом «ЗБЕРЕЖИ ПАМ’ЯТЬ. ЗБЕРЕЖИ ПРАВДУ» Україна і весь світ вшановує пам'ять жертв Голодомору, як геноциду Українського народу 1932-1933 років та голодоморів 1921-1922, 1946-1947 років.
Багато трагедій пережив український народ, але жахливішого лиха, як Голодомор, історія не знає…
Світова спільнота визнала Голодомор 1932-1933 років актом геноциду українського народу, вчинений тоталітарним комуністичним режимом!
Спланований та організований штучний масовий голод 1932-1933 років в Україні забрав життя понад 7 мільйонів осіб на території УРСР та 3 мільйонів українців поза її межами, через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України.
Київ також пам’ятає Голодомор… він відчув катастрофічні наслідки голоду! Книги ЗАГСів свідчать, що голодна смерть була масовою і щоденною – на вулицях міста лежалі сотні померлих селян, безпритульних дітей…
Свідками також стали й іноземні дипломати, у 1933 році в Києві за тодішньою адресою: вулиця Ворошилова, 3 (сьогодні вул. Ярославів Вал, 3) розташовувалося німецьке консульство. Консул Андор Генке мимоволі став свідком страшних подій, які він описав у книзі «Мої спогади як німецького консула»:
«Одного дня ми з дружиною знайшли в садочку біля консулату двох мертвих, які (це було очевидно) з останніх сил приволоклись туди. В нашому урядовому кварталі якось впала долу жінка, яка просила їжу, і її забрала карета швидкої допомоги. Повалені знесиллям тіла людей у чергах до продуктових магазинів стали звичною картиною… Більшість смертей ставалася вночі. Щоранку вантажівки доставляли померлих в огороджену місцевість за містом».
Сталінський режим наголошував, що голоду в Україні не існує! Через політику СРСР приховувалася вся інформація: записи, місця масових поховань… І так створювалася «совєцька» історія. Але Україна та всі цивілізовані країни світу пам’ятають події та розуміють іншу історію!
У цей день ми поминаємо Жертв Голодоморів, чиїми правами як людей цинічно нехтував диктаторський Радянський Союз, вони глумились над гідністю людей, над їх Життям, навмисно вбиваючи мільйони українських хліборобів – це злочин, який ми пам’ятаємо і йому немає терміну давності!
«ЗБЕРЕЖИ ПАМ’ЯТЬ. ЗБЕРЕЖИ ПРАВДУ»
Шановна громадо, приєднуйтесь сьогодні о 16:00 до загальноукраїнської акції «Запали свічку», вшануймо пам'ять жертв голодоморів хвилиною мовчання!
З повагою
Голова Шевченківської районної
в місті Києві державної адміністрації Олег ГАРЯГА