Виробничий травматизм на підприємствах Шевченківського району
Виробничий травматизм на підприємствах Шевченківського району має тенденцію до збільшення, тому питання створення безпечних умов праці, профілактики виробничого травматизму потребують постійної уваги як з боку керівників підприємств так і відповідних підрозділів Шевченківської адміністрації, в обов’язках яких передбачено здійснення функції державного управління охороною праці на підприємствах району.
За даними Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в місті Києві за І півріччя 2015 року на підприємствах Шевченківського району сталося 17 нещасних випадків пов’язаних з виробництвом. Смертельні випадки відсутні.
В порівнянні з відповідним періодом минулого року кількість випадків травмування збільшилась на два випадки.
Як і раніше найбільша кількість випадків зареєстрована на підприємствах соціально-культурної сфери – п’ять випадків, з них: три випадки в Національному академічному театрі опери та балету України ім. Т.Г.Шевченка, по одному в Державній цирковій компанії України та Національному заповіднику «Софія Київська».
Події за яких сталися нещасні випадки: травмування під час танцю, падіння з висоти при виконанні вправ на турніку та падіння під час пересування.
Чотири випадки травмування сталося в Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва (медицина).
Події: ДТП та падіння під час пересування.
Підприємство нафтової галузі ПАТ «Укрнафта» - два випадки.
Події що привели до нещасних випадків: травма заподіяна іншою особою та падіння під час пересування.
Основними причинами виробничого травматизму були і залишаються особиста необережність потерпілих – сім випадків, порушення правил безпеки руху – п’ять випадків, незадовільний технічний стан покриття підлоги, та незадовільний технічний стан території – по одному випадку, порушення технологічного процесу, травмування внаслідок протиправних дій інших осіб, інші – по одному випадку.
Проаналізувавши стан виробничого травматизму, його причини Шевченківська районна в місті Києві державна адміністрація звертається до суб’єктів господарювання району з проханням:
- створити умови для безпеки працюючих та виробництва, забезпечити дотримання працівниками вимог виробничої та трудової дисципліни;
- здійснювати контроль за дотриманням працівниками вимог законодавчих та нормативних актів з охорони праці;
- провести роз’яснювальну роботу з працівниками підприємств щодо необхідності дбати про особисту безпеку і здоров’я, а також про безпеку і здоров’я оточуючих людей.
Зменшення нещасних випадків зумовить збереження державних коштів на усунення наслідків цих аварій та відшкодування шкоди потерпілих на виробництві, збереження та розвиток трудового потенціалу України.