У Шевченківському районі відбулася прем’єра фільму про Михайла Грушевського
Опубліковано 22 листопада 2016 року о 11:17
21 листопада в бібліотеці ім. М.Костомарова відбувся кінопоказ документальної стрічки про Михайла Грушевського із серії «Гра Долі». Фільм присвячений 150-й річниці від дня народження цього великого українського історика, політика та громадського діяча. На захід було запрошено педагогів-організаторів навчальних закладів Шевченківського району.
Фільм знімався у Львові та Києві. Саме галицький період життя Михайла Грушевського, а це 20 років, вважається «золотою добою» в його біографії. Тут він працював професором Львівського університету, очолював Наукове товариство імені Шевченка (НТШ). Знайшов друзів та соратників, а пізніше – сформувалась ціла школа його учнів і послідовників. Зрештою, тут він одружився і в нього народилася донька Катерина. Тож, за його словами, у Львові він прожив найщасливіші роки свого життя.
«Історія роз’єднаних фізично і ментально українців двох імперій – російської та австрійської – багато в чому показова і сьогодні. Історик Іван Крип’якевич влучно висловився про свого вчителя: «Грушевський усіма силами старався засипати провалля, що витворилося між синами одної землі», – наголошують організатори заходу.
«Взагалі, життя і творчість Михайла Сергійовича нині є надміру повчальними для нас. Фактично він створив підґрунтя для існування нинішньої України. Можливо як політик того часу Грушевський був не зовсім вдалим, а як людина – наймудрішим серед них. Такий ось парадокс. І таким, зі своїми успіхами і невдачами, він показаний сучасному поколінню українців. Доля окремої видатної людини на тлі буремної історії України», – говорить виконавчий продюсер фільм Галина Криворчук.
Після обговорення фільму учасники мали змогу ознайомитись з книжковою виставкою «Великий будівничий нації», підготовленою читальною залою бібліотеки.
Нагадаємо, прем’єра цього фільму відбулася в місті Холм (Польща), в якому 17 вересня 1866 року народився Михайло Грушевський. В Україні ж картину вперше представили 2 листопада в столичному Будинку кіно.