У Києві презентували гендерні профілі регіонів України
Віднині 24 області України та місто Київ мають свої гендерні профілі. Кожен такий профіль містить інформацію про населення області, середній вік жінок і чоловіків, економічну активність, зайнятість та безробіття населення за місцем проживання, середньомісячну заробітну плату жінок та чоловіків тощо. Профілі презентувала Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі з представниками громадських та міжнародних організацій, які опікуються темою рівності прав та можливостей чоловіків та жінок.
«Наразі гендерні профілі можуть стати важливою складовою стратегій розвитку всіх областей України, державних програм, національних планів дій на рівні регіонів чи ОТГ, використовуватися для аналізу потреб та інтересів різних груп жінок і чоловіків, хлопців і дівчат, стану дотримання їхніх прав», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.
За її словами, гендерні профілі регіонів – цінний багатофункціональний інструмент, який дає можливість побачити й оцінити особливості гендерних проблем на місцях. Для прикладу, спостерігається високий рівень самогубств серед чоловіків, особливо з сільської місцевості, у західному регіоні. Відтак у Тернопільській області серед померлих від навмисних самоушкоджень 88% становили чоловіки. При цьому чоловіки з сільської місцевості скоювали в 4 рази більше самогубств, ніж з міської. Також тривожним є рівень народжуваності дівчатами віком 15-19 років у південних областях порівняно з іншими регіонами. Промовистими є дані про практично відсутність в ОДА повідомлень про факти дискримінації за ознакою статті протягом усіх років, про які збиралась інформація, тобто з 2014 р, – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Серед інших проблемних питань Віце-прем`єр-міністр виокремила низький рівень політичного представництва жінок. «Станом на серпень 2018 року у Закарпатській та Івано-Франківській областях зовсім не було жінок-голів ОТГ», – наголосила представниця українського Уряду.
Окремо вона розповіла про структуру документу. Гендерні профілі містять шість основних блоків, серед яких: гендерна статистика, діючі регіональні документи, які стосуються гендерної тематики, інституційне та ресурсне забезпечення реалізації гендерної політики в області, оцінка та моніторинг реалізації гендерної політики на місцях, а також інформація про координацію дій, інформування та співпрацю з громадським сектором, зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Гендерні профілі 24 областей України та міста Києва доступні за посиланням.
Довідково
Гендерні профілі областей та Києва розроблені Офісом Віце-прем`єр-міністра за підтримки проекту ООН Жінки «Гендерна рівність у центрі реформ, миру та безпеки». Методологія підготовки профілів включала в себе вивчення існуючого міжнародного та національного досвіду такої роботи. Це, зокрема, гендерні портери міст чи областей, збірки «Жінки та чоловіки». Кожен профіль містить різноманітні статистичні дані про реалізацію гендерної політики в областях. Інформація, зібрана у профілях, може бути корисна для стратегічного планування, інформаційних та адвокаційних кампаній у сфері забезпечення гендерної рівності, проведенні моніторингу та оцінки діяльності.
За інформацією: https://www.kmu.gov.ua