"Нев'януча слава. Шана Тарасові Шевченку"- міжнародний українсько-китайський проект
Вчора в Національному музеї Тараса Шевченка відбулась урочисте відкриття престижної міжнародної виставки «Нев‘януча слава. Шана Тарасові Шевченку» за участю відомих українських і китайських художників. Організаторами заходу виступили Китайська академія живопису та каліграфії, Посольство України в КНР, Посольства КНР в Україні, Інститут Конфуція Київського національного лінгвістичного університету (ІК КНЛУ), Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури (НАОМА).
На церемонії відкриття були присутні декан факультету живопису Центральної академії образотворчого мистецтва КНР Дай Шихе, заступник директора Інституту живопису Нанкінського університету Нє Вейгу, відомий галерист та художник Ван Цзясюнь та інші.
На виставці вперше експонуються ілюстрації до творів Тараса Шевченка інтерпретовані митцями східної культурної традиції, в яких глибинні і тонкі нюанси творчості великого українського поета органічно інтегрувалися у канони традиційного живопису і каліграфії. На виставці представлено близько 60 робіт, присвячених життю і творчості Тараса Шевченка, частина з яких — зразки традиційної китайської каліграфії, високохудожніми засобами якої відображені тексти віршів із «Кобзаря» китайською мовою.
Робота над підготовкою до виставки «Невя‘януча слава. Шана Тарасові Шевченку» тривала кілька років. У 2015 р. китайські учасники проекту вперше приїхали до України. Митці мали можливість ознайомитися з творчістю Т.Г.Шевченка, відвідати Національний музей Тараса Шевченка в Києві, Шевченківські місця на Черкащині.
На виставці «Нев‘януча слава. Шана Тарасові Шевченку» представили ілюстрації до «Кобзаря» Т.Шевченка з колекції Національного музею Тараса Шевченка та НАОМА пензлів українських художників О.Сластіона, І.Їжакевича, В.Седляра, І.Касіяна, А.Чебикіна, М.Дерегуса, С.Караффа-Корбут, В.Лопати, І.Марчуак, В.Гарбуза та інш..
Також у форматі виставки відбулась презентація нової збірки поезії Тараса Шевченка китайською мовою у перекладі відомого літературознавця Ге Баоцюаня, до якої увійшло 139 поетичних текстів Кобзаря. Це перше видання українського класика в Китаї за часів незалежності України.
Виставка «Нев‘януча слава. Шана Тарасові Шевченку» - платформа для творчого спілкування українських і китайських шевченкознавців став знаковою подією в українсько-китайських культурних зв’язках, тому дуже важливою є причетність до цього творчих людей з обох країн. Це — яскравий приклад культурної дипломатії в дії, яка у 21 столітті стала визначальним фактором взаєморозуміння у світі.