Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Шевченківська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Міжнародний день музеїв в Шевченківському районі м. Києва

Опубліковано 12 травня 2016 року о 11:03

18-го травня світ відзначає Міжнародний день музеїв. Свято покликане привернути увагу людей до культурного спадку та трішки відволікти від буденності. «Ніч музе́їв» — міжнародна акція, яка дозволяє оглянути музейні експозиції вночі. У цю ніч більшість музеїв відкрито для відвідувачів після заходу сонця і майже до ранку.

В 2016-му - темою Міжнародного Дня музеїв оголошено «МУЗЕЇ І КУЛЬТУРНІ ЛАНДШАФТИ». Відзначити Міжнародний день музеїв ви можете в одному з музеїв Шевченківського району м. Києва.
З нагоди Міжнародного дня музеїв Національний музей ім. Тараса Шевченка пропонує відвідати 14 травня 2016 р. заходи спеціальної програми:
10.00 – фотосушка на тему «Київ та кияни». Вхід вільний.
12.00 та 16.00 – театралізована екскурсія «Малюнки, що оживають» у форматі представлення нової тематичної добірки оригінальних творів Т.Шевченка-художника.
13.00 – презентація виставкого проекту «Dubia / Сумнівні». Вхід вільний.
17.00 – 18.00 – концерт популярної класичної музики у виконанні симфонічного оркестру КДАМ. Вхід вільний.
18.00 -18.40  – поезії Василя Стуса читає Роман Семисал. Вхід вільний.
 
У літературно-меморіальному музеї-квартирі Павла Тичини з нагоди Міжнародного дня музеїв відбудеться таємне засідання «Вечірка ХЛАМу».
Якщо у вас є бажання стати на один день Сальвадором Далі, Ернестом Хемінгуеєм, Мерилін Монро, Коко Шанель або іншою відомою особистістю ХХ ст., тоді не пропустіть свій шанс відвідати ніч саме в цьому музеї. 21 травня о 21:30 розпочнеться вечірка таємної організації ХЛАМ у квартирі поета. Щоб стати її гостем – потрібно отримати секретне запрошення з кодом.
ХЛАМ – таємна організація української богеми часів Тичини. Митці збиралися разом і влаштовували вечірки, де звучала жива музика, читалася поезія і велися безпосередні мистецькі розмови. Ідея заходу – зібрати на вечірку ХЛАМу видатних сучасників Павла Тичини з усього світу, які не змогли б зустрітися в реальному житті. Головне, що цю можливість забезпечать самі гості заходу.
В програмі ночі: концерт-імпровізація, що покаже історію розвитку джазу; перегляд німого кіно у супроводі живої музики; акустичний концерт рок-гурту «Теорія Простору», нічна екскурсія Києвом, а також забійні ритми африканських барабанщиків.
 
Спеціальну програму підготував Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків під назвою "Візерунки світу". Її головна тема - традиційний орнамент, візерунок, патерн - фундаментальний візуальний код культури, її пульс, її магічний ритм, лаконічний суперконцентрований самоопис - для себе та для інших.
В той же час, орнамент - це губка, яка спрагло всотує в себе нові елементи, це свідчення постійного перезапилення культур, їхніх еволюцій та революцій. Музей Ханенків з цього погляду - строкатий печворк, кожен фрагмент якого можна розглянути як своєго роду мапу культурного ландшафту тієї або іншої епохи, або як ключ до її розуміння.
Про візерунки-ключі й візерунки-мапи, про перезапилення західних та східних культур на клаптиковій ковдрі Музею Ханенків – про це у святковій програмі для дорослих та дітей.
 
Також можна відзначити Міжнародну ніч музеїв в Національному музеї коштовностей України /вул. Володимирська, 2/, який перенесе вас у доісторичні часи, коли люди вели боротьбу за виживання в умовах існування. У програмі:  "Доісторична ніч"; кінопоказ; горлові співи; майстер-класи; квести; зустріч світанку у музеї; мітичні екскурсії з каганцями.
21 травня, субота:
12:00, 14:00, 16:00 - безкоштовні екскурсії по Старокиївській горі "Там, де починався Київ"
16:00 - Презентація проекту «Антропологія простору: культурний ландшафт Києва та околиць» від команди науковців з Науково-дослідного інституту українознавства під керівництвом антрополога Марини Гримич.
21:00 до 05:00
- майстер-класи з наскельного живопису та створення знарядь з кременю;
- музичний концерт (барабани, горловий спів);
- екскурсія та театралізована лекція по Кам'яній добі;
- квест "вполюй мамонта";
- цикл документальних та художніх фільмів про найдавнішу епоху в історії людства;
- мальовничий світанок крізь панорамні вікна на Старокиївській горі.
24:00 Екскурсії з каганцями: “Містична Україна”,  “Козаки-характерники”, “Обряди та страхи українців”.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux