День інформації «Артефакти культурної спадщини України» в бібліотеці ім. І. Котляревського
Опубліковано 30 жовтня 2018 року о 12:27
Читачі здійснили літературно-краєзнавчу розвідку "Шляхами славного полтавця: меморіальними місцями Івана Котляревського», а також для них було презентовано літературно-мистецьку виставку «Скарби моєї України»
Існує безліч місць на карті України, пов’язаних з іменем видатного письменника Івана Петровича Котляревського. Тож учні 9 класу Технічного ліцею із задоволенням здійснили заочну екскурсію музеєм-садибою І. П. Котляревського та літературно-меморіальним музеєм письменника, ознайомилися з їх інтер’єром та експонатами, дізналися про безліч вулиць, парків, установ, названих на його честь. Розповідь бібліотекаря супроводжувалася показом фотографій.
А ще читачі зацікавлено прослухали розповідь про «карту обіду вічної пам’яті І. Котляревського» та полтавського дослідника «Енеїди» В. Закладного, автора книги «Смачного від Енея». В. Закладний збирав рецепти страв і напоїв, описаних Котляревським у безсмертному творі. Часто, щоб зрозуміти що за «сікізку» пили троянці або «ягни» їли, автору доводилося не тільки із сотнею бабусь поговорити і гори літератури і довідників перечитати, але й серйозні історико-філолого-етнографічні розслідування проводити. Роки праці обернулися написанням унікальної книги «Смачного від Енея».
У ній кожна цитата зі згадуванням страви або напою супроводжується роз’ясненням «що і з чого» або історичною довідкою про походження продуктів. Ліцеїстам було незвично чути раніше невідомі назви страв: «баба-шарпанина», «шпундра» чи «тетеря», які І. Котляревський згадує в своїй поемі. Хоч і насміялися, читаючи рецепти, але впевнилися, що недарма дослідники називають «Енеїду» енциклопедією побуту українського народу.
Насамкінець відбулася презентація літературно-мистецької виставки «Скарби моєї України», яка містить наступні розділи: «Архітектура – кам’яний літопис світу», «Чарівні барви живопису», «В усній творчості – душа народу», «Артефакти, що прославили Україну», «Вишивка – унікальний код нації». Виставку організовано в рамках Року охорони культурної спадщиниУкраїни.