Зустріч з художницею Ніною Гончарук в Центральній районній бібліотеці ім. Є. Плужника
Чарівниця-осінь дарує нам чудові свята: День українського кіно, Міжнародний день музики тощо.
Натхненно в Україні відсвяткували День художника – свято тих, хто дарує нам чарівні миті спілкування з прекрасним, наповнює нас емоціями, вводить у неповторний світ кольорів.
Вчора, 16 жовтня 2019 року, відвідувачі та гості Центральної районної бібліотеки ім. Є. Плужника познайомилися з прекрасною жінкою, художником, майстром народної творчості України, яка працює в унікальній техніці «живопис голкою», володарем «Золотої голки», лауреатом обласної Шевченківської премії та премії імені Богдана Хмельницького Ніною Іванівною Гончарук. В її активі – понад 175 виставок, з яких півсотні персональних. Вона перша вишивальниця, що має патент Державного департаменту інтелектуальної власності України за авторський винахід – тришарову об’ємну вишивку – своєрідний 3D-ефект, що додає картинам більшої реалістичності та глибини.
Для багатьох із нас Ніна Гончарук – відкриття!
Як у свій час ми відкрили для себе дивовижних Марію Приймаченко, Катерину Білокур, так сьогодні відкриваємо Ніну Гончарук.
Ніна Гончарук народилася в січні 1949 року в селі Видошня, що на Хмельниччені. Її бабуся походила із знатного старовинного роду Терлецьких і була виховона в любові до мистецтва, та ще змалечку дуже гарно вишивала.
Першу свою картину, вишиту хрестиком, Ніна Іванівна створила ще у 12 років. І вже ніколи не випускала з рук голку з ниткою.
Дивлячись на її картини, відчуваєш запах бузку й півників, стиглих яблук, груш, вінограду… А ще разом з художницею подорожуєш рідною Україною. Спадають на думку слова Лесі Українки: «Красо України. Поділля». Саме Поділля – свою маленьку батьківщину оспівує в своїх творах Ніні Гончарук. Оспівує не словами, а голкою й ниткою, вкладаючи душу. Усе це – чарівний світ Ніни Гончарук.