Зустріч в бібліотеці ім. А. Міцкевича присвячена 80-м роковинам Великого терору 1937-1938 років
Опубліковано 11 квітня 2017 року о 12:11
В рамках інсентив-туризму Шевченківський район м. Києва відвідала делегація учнів та вчителів шкіл, студентів, викладачів вищих навчальних закладів Республіки Польща, переможців історичних конкурсів - дослідників злочинів, які вчинені у XX столітті комуністичним тоталітарним режимом на території України.
Члени делегації провели зустріч в бібліотеці ім. Адама Міцкевича ЦБС Шевченківського району м. Києва, присвячену 80-м роковинам Великого терору - масових політичних репресій 1937 - 1938 років.
Захід було організовано працівниками бібліотеки ім. Адама Міцкевича спільно з Посольством Республіки Польща в Україні, управлінням культури, туризму та охорони культурної спадщини Шевченківської районної в м. Києві державної адміністрації, ГО «Київське Польське культурно-освітнє товариство ім. Адама Міцкевича».
Під час зустрічі присутні поділилися враженнями про відвідування Національного історико - меморіального заповідника "Биківнянські могили", який був створений з метою вшанування пам'яті жертв політичних репресій поблизу селища Биківня. Члени польської делегації оглянули виставку «Биківня – територія пам’яті» та відвідали місця масових поховань.
Перед присутніми виступили: Клаудія Песчох, Консул Республіки Польща в Україні; Андрій Сосновський, віце - куратор Мазовецького воєводського управління у Варшаві; Галина Купрієвська, Президент Товариства «Голгофа на Сході»; Каземіра Ланге, співробітник Музею «Королівські Лазенки» у Варшаві, Президент Товариства «Сім’ї Катинські в Лодзі» та інші. Присутні також вшанували пам’ять загиблих в Старобільську Харківської області та розстріляних в Катині і Мідному.
Під час заходу було презентовано фото альбом «Bykownia» про спільну історію українського та польського народів періоду масових політичних репресій, виданий Національним центром культури в м. Варшава.
Члени делегації із захопленням ознайомились з роботою бібліотеки ім. Адама Міцкевича та її фондами. Особливу зацікавленість у присутніх викликали презентації фонду польської літератури та виставок «Усе моє, все зветься Україна», «Адам Міцкевич і Україна», «Нові надходження літератури».
Наприкінці зустрічі членами делегації було наголошено, що такі заходи сприяють культурному обміну, налагодженню дружніх стосунків та висловлено побажання щодо подальшої співпраці. В подарунок від присутніх працівники бібліотеки отримали підбірку книг видавницв Польщі та висловили глибоку вдячність за передані видання, які будуть використані у подальшій роботі бібліотеки ім. А. Міцкевича ЦБС Шевченківського району м. Києва .