Відкриття виставки «Київ і Українська державність 1917-1921 років»
Завтра, 22 серпня 2014 року, в рамках відзначення 23-річниці Незалежності України в Шевченківському районі столиці відбудеться відкриття виставки «Київ і Українська державність 1917-1921 років».
Ключові історичні герої та емблеми, що символізують сучасну незалежну українську державу (герб, прапор, гімн), є її візитною карткою. Окремі елементи сучасної української атрибутики з’явилися в різні історичні епохи, починаючи з Київської Русі та часів козацької державності. Їх призначення, інтерпретації та самі зображення неодноразово змінювались. Однак сьогодні – в час неоголошеної війни проти України, прямих зазіхань на її територіальний суверенітет, а відтак – незалежність, важливо розкрити обставини ідеологічної війни за Україну та її історію протягом ХХ ст., коли різні політичні і державні сили – як українські, так і конкурентні їм – апелювали до історичних символів та знакових героїв української історії.
Протягом ХХ ст. в Україні реалізовувалися різні державні проекти – соціал-демократична Українська Народна республіка, монархічна держава Павла Скоропадського, більшовицька та радянська УРСР, націоналістичний та різні відтінки національних проектів (зокрема, в особі ОУН та УПА). Їх легітимація засновувалася на використанні українських історичних емблем та героїв, що часто в різних проектах отримували протирічні кон’юнктурні тлумачення.
Виставка «Київ і Українська державність 1917-1921 років» розповідає про знакових героїв української історії (таких як Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Тарас Шевченко, Симон Петлюра та Павло Скоропадський) та символи української історії в різних державницьких та національних проектах ХХ ст. (різноманітні графічні інтерпретації - на плакатах, листівках, маніфестах, книжкових виданнях, газетах та кіно, які протягом ХХ ст. виникали стосовно основних історичних емблем, таких як тризуб, архангел Михаїл, лев, «козак з мушкетом», Покрова.
Триватиме виставка до 18 вересня 2014 року.