В бібліотеці ім. А. Міцкевича відбувся тренінг на тему: «Перехідний період. Зв’язок культури та науки»
З нагоди відзначення 30-ї річниці Всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 року та 30-ї річниці Незалежності України, в бібліотеці ім. А. Міцкевича, 9 грудня, відбувся тренінг на тему: «Перехідний період. Зв’язок культури та науки», організований ЦБС Шевченківського району м. Києва спільно з Київським міським центром народної творчостітакультурологічних досліджень Департаменту культури КМДА.
Цього року виповнилося 30 років з дня розпаду СРСР. Демократичні трансформації, які відбулися після 1989–1991 років, були травматичною фазою для багатьох країн світу, але стали відправною точкою для відродження та формування вільного громадянського суспільства. Український народ під час Всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 року підтвердив прагнення жити в незалежній державі, оскільки для українців свобода і гідність завжди були основоположними цінностями.
За ініціативи директорки ЦБС Шевченківського району Києва Наталії Харченко основною аудиторією тренінгу стали співробітники бібліотек. Бо саме бібліотекарі потребують нових знань, підходів та соціально-культурних візій. Тренінг провели співробітники Науково-освітнього центру соціальних трансформацій Київського міського центру народної творчості та культурологічних досліджень Департаменту культури Київської міської державної адміністрації в рамках міжнародного проекту Transition Dialogue, який відбувається за підтримки Федерального офісу закордонних справ Німеччини, NGO DRA, а в Україні реалізується ГО Конгрес Активістів Культури.
Тренінг, окрім співробітників ЦБС Шевченківського району, відвідали колеги з інших районів. Зокрема, директорка ЦБС Печерського району Києва Олена Чулаєвська.
Під час заходу були розглянуті основні ознаки, витоки та етапи становлення української державності; політичний транзит як процес соціально-економічних, політичних та інституційних перетворень, пов’язаних з рухом до більш демократичних способів організації політичної системи. суспільства та управління в державі в цілому; вплив науки та культури на формування політичних сил в Україні в перехідний період та інші.
Ведучий тренінгу – Данило Метельський, начальник науково-освітнього центру соціальних трансформацій, атестацій, тренінгів з підвищення кваліфікації, грантового менеджменту та організації міжнародних мистецьких резиденцій Київського міського центру народної творчості та культурологічних досліджень.