Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Шевченківська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

У шевченківських бібліотеках дітям розповіли про красу та важливість рідної мови

Опубліковано 24 лютого 2017 року о 11:44

 З нагоди Дня рідної мови студентів у бібліотеках Шевченківського району відбулися просвітницькі заходи. Так, студентів Центру професійної освіти інформаційних технологій та дизайну запросили на лекцію до бібліотеки ім. М.Костомарова, щоб розповісти про роль рідної мови в житті людини. А учнів школи № 28 – на мовний калейдоскоп «Рідна мова, наче пташка світанкова» до бібліотека ім. І.Котляревського.
На зустріч зі студентством завітав відомий громадський діяч, поет, письменник, професор Володимир Шовкошитний. Молоді люди із цікавістю слухали розповіді гостя, але особливо їх вразили його такі слова: «Для мене не має сенсу жити, якщо не буде України. Найбільші мої цінності в душі – це : Україна і моя родина. Буде Україна і українська мова – безумовно».
З лекції юнаки та дівчата також дізналися, що найбільше мов серед українців знав Агатангел Кримський – український письменник, учений, перекладач. Коли його запитували скільки мов він знає, відповідав: «Мабуть, із шістдесят, а то й більше!». У дитячі роки він досконало вивчив німецьку, французьку та англійську мови. В юнацькі роки добре оволодів грецькою, турецькою, італійською, давньоєврейською і санскритом. Згодом став ученим-орієнталістом світового рівня. Він переконливо довів, що українська мова дуже давня і що тисячу років тому стародавні кияни розмовляли говіркою, яка мала українське коріння.
Українська мова вижила попри заборони, переслідування, зневажливе ставлення, підступні дії. Як писала наша геніальна поетеса Ліна Костенко: « О мово, ти іще жива. Тяжкі твої тортури. Колись творилися слова, тепер – абревіатури».
Але головне, що хотіли донести організатори заходи, полягає в наступному: людина насамперед сприймає навколишній світ й себе в ньому крізь призму однієї, рідної мови. Мабуть тому свого часу відомий філософ Вольтер сказав, що «основні європейські мови можна вивчити за шість років, а свою треба вчити все життя».
У маленьких читачів на заході у бібліотеці ім. І.Котляревського було не менш цікаво. До них на зустріч прийшла дитяча письменниця Віта Левицька. Вона влаштувала для хлопчиків та дівчаток цікаву мовну ігротеку. За кожну правильну відповідь дитина отримувала квиток «Зелений пес». А той, хто отримав їх найбільше, став переможцем, якому дісталася книжка з автографом авторки.
Крім того, до заходу працівники книгозбірні ім. М.Костомарова підготували виставку «До рідної мови торкнімось душею» та стенд «Говори українською правильно», а книгозбірні ім. І.Котляревського – виставку «Рідна мова моя, поетична й пісенна».
Трохи історії свята. 21 лютого представники всіх націй і народностей відзначають Міжнародний день рідної мови. Це свято було проголошене на Генеральній конференції ЮНЕСКО, яка відбулася 17 листопада 1999 року. В Україні це свято, відповідно до Розпорядження Президента України «Про відзначення Міжнародного дня рідної мови», запроваджено 2002 року.
Всі мови світу мовознавці поділяють на 200 мовних сімей. Загалом на нашій планеті існує 6703 живі мови. Однак близько 5400 мов нині перебувають під загрозою зникнення.
Наш народ створював свою мову віками. Її багатство і краса, витонченість і мелодійність визнані світом. Зокрема, у 1928 році в Парижі на Міжнародному конгресі мов українська мова зайняла 3-є місце після французької і перської.
 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux