У Музейно-виставковому центрі Музею історії міста Києва пройде виставка «Київська ялинка від XIX cт. до сьогодення»
Цьогоріч, коли Україна перейшла на новоюліанський календар та відзначатиме Різдво 25 грудня, Музей історії міста Києва спільно з колекціонеркою старовинних ялинкових прикрас Мариною Лукʼяновою представляють виставку «Київська ялинка від XIX cт. до сьогодення», що дозволить відвідувачам поринути в атмосферу різдвяного Києва різних періодів. Про це повідомляють організатори виставки.
Святкова сукня ручного пошиття початку XIX ст.; оригінальні ялинкові прикраси часів Кайзера Вільгельма, що використовувались у цілях пропаганди; ведмедик 40-х років, знайдений у руїнах перед Михайлівською площею; Дід Мороз 1926 року авторства Г. Світлицького; ковзани 1920-х років; меблі, яким понад 200 років; грамофон початку XX ст. Ці та багато інших унікальних експонатів будуть представлені на виставці у спеціально облаштованих інтер’єрах за різні періоди з ХІХ до кінця ХХ століття.
«Цією виставкою ми прагнемо показати, який довгий шлях Україні довелось пройти, аби відзначати Різдво разом з усією Європою, з нашими друзями та союзниками. Завітавши на «Київську ялинку», ви зможете здійснити мандрівку в часі та побачити, як змінювались традиції святкування Різдва крізь роки. І хоч колись ялинки доводилось ховати в шафи, але свято завжди було з нами, а світло обов’язково перемагало темряву», – зазначає генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова.
За словами організаторів, особливе місце в експозиції займає саме ялинка як головний атрибут свята та іграшки до неї. У кожному інтер’єрі відвідувач зможе побачити ялинку, оздоблену актуальними на той час прикрасами. На виставці будуть представлені зразки ялинкових прикрас з особистої колекції Марини Лук’янової з середини ХІХ століття і до 90-х років ХХ століття. Чимало з них мають унікальну історію та є ексклюзивними.
«Українська різдвяна іграшка – це як код, визначна ознака ДНК часу. Це невід’ємна частина нашої історії, яку важливо пізнавати та досліджувати. Ми показуємо найрізноманітніші ялинкові прикраси, аби максимально занурити відвідувача в атмосферу конкретного періоду: дорадянська писанка з порцеляни та сусального золота 1907 року, перші фігурні скляні прикраси 20-х рр. ХХ ст., Святий Миколай з вати та пап’є-маше 1930-х рр., іграшки українських артілей 50-60-х рр. ХХ ст., а ще дротові, картонажні, лавсанові та пластикові іграшки», – зауважує колекціонерка Марина Лук’янова.
Доповнять колекцію старовинних ялинкових прикрас і сучасні зразки скляних іграшок ручної роботи ТМ «Різдвяні історії».
Окрім цього, на відвідувачів чекають живописні та графічні роботи українських митців із зображенням неймовірних видів зимового Києва з фондів Музею історії міста Києва.
У межах виставки також проводитимуться екскурсії від провідних наукових співробітників музею та кураторів проєкту, майстер-класи для дітей і дорослих.
Експонати для виставки надали: Марина Лукʼянова, ТМ «Різдвяні історії», Павло Третьяков, Людмила Степаненко, Тетяна Ананьєва, Зінаїда Борисенко, Микола Карапота, Олександр Кулиненко, Олена Рябінська, Ілля Суворов, Андрій Турчанінов, Ірина Халявка.
Виставка буде доступна для огляду з 23 листопада.
Графік роботи виставки: Ср.-Нд.: 12:00-19:00, Пн-Вт.: вихідні. Каса працює до 18:30.
Місце: Музейно-виставковий центр Музею історії міста Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7.
За інформацією: https://kyivcity.gov.ua