У квітні виконавці проектів-переможців Бюджету участі прозвітують про реалізацію
Опубліковано 03 квітня 2017 року о 17:44
У квітні виконавці проектів-переможців Бюджету участі прозвітують про реалізацію. Про це йшлося на останній зустрічі авторів проектів, їхніх виконавців і представників громадськості з керівництвом КМДА.
Сьогодні ключовим є питання старту реалізації проектів. А це можливо лише за умови тісної співпраці авторів, виконавців і влади. Мають бути чіткі строки виконання та контроль за їхнім дотриманням. Адже втілення у життя проектів-переможців для Києва – це своєрідний виклик дієвості. Шанс створити щось нове та потрібне місту, дати основу новій взаємодії влади і громадськості.
«Необхідно, щоб цей проект регулювався та контролювався, власне, людьми. Влада зі свого боку може допомагати комунікацією або ж контролюючи виконавців. Для нас це означає перехід на новий рівень взаємин із тими містянами, які вбачають зміни в конкретних кроках, у тому числі – власних, а не лише в системних протестах», – підкреслив перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс.
Нагадаємо, минулого тижня в Kyiv Smart City Hub відбувся воркшоп, на якому представники столичної влади презентували перший звіт про хід реалізації проектів-переможців. Наразі за 45-ма проектами із 62-х вже є узгоджені між виконавцями та авторами громадських проектів плани реалізації.
Довідково:
Громадський бюджет (Бюджет участі) є формою прямої демократії – усі охочі можуть запропонувати цікаві та корисні для загалу проекти, об’єднувати навколо них прихильників. Мешканці районів (без сторонньої участі) через власне волевиявлення обирають найдостойніші, на їхню думку, до фінансування. Відбір виконавців проектів здійснюється за тендером (через Prozorro). Сайт для голосування розроблявся за підтримки USAID. Із урахуванням коштів, які планується спрямувати на реалізацію громадських проектів у 2017 році (50 млн грн), переможцями стали 62 проекти. Серед переможців найбільше проектів, пов’язаних із освітою, спортом, комунальним господарством та навколишнім середовищем. Історія долучення громадськості до розвитку механізму Громадського бюджету у Києві – http://www.kyivsmartcity.com/projects/public-budget/.