У Києві офіційно з'явився музей Майдану
Опубліковано 22 січня 2016 року о 12:11
![]() Однак, як розповів голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, попереду ще має бути багато важливих кроків: необхідність отримання приміщення і фінансування.
- Наразі музей не має приміщення ані для штату співробітників, який буде формуватися, ані для розміщення тимчасової експозиції. Приміщення має надати держава. Наразі об'єднання профспілок не підтримало ідею розміщення музею у Будинку профспілок. Тому для тимчасової експозиції, а людям потрібно показати, що у нас збережено з Майдану, найкраще надається Український дім, тим більше, що він тісно пов'язаний з тими подіями. А на майбутнє, звичайно, найкращим місцем для Музею може стати спеціально збудоване для цього приміщення на алеї Героїв Небесної Сотні, - зазначив В'ятрович.
Наразі ж активісти ідеї створення музею задоволені тим, що є підтримка держави. Зокрема, Ігор Пошивайло повідомив, що проект щодо музею Майдану вже знаходиться в Верховній Раді, і "думаю, досі скоро ми отримаємо закон".
- Раніше ми тільки мріяти могли, що музей Майдану буде інституцією загальнодержавного значення. Пізніше було створена робоча група спільно Мінкультури і КМДА для написання концепції та Музею національної пам’яті. До нас також долучилися музей Свободи, - повідомив начальник управління музейної справи Міністерства культури України Василь Рожко.
Колекція, зібрана для музею, нараховує понад 2 тис. експонатів, в тому числі та сама "йолка", зафіксовано понад 500 усних історій. Практично 90% експонатів наразі зберігають у Музеї Гончара.
За словами партнера аналітичної компанії pro.mova Олександри Бакланової у створенні музею Майдану допомагають музейники із різних країн: навчання для ініціативної групи було підтримано польським МЗС, велика кількість людей, активістів принесли артефакти.
На думку В'ятровича, першу велику еспозицію із артефактів Майдану покажуть уже цього року.
За матеріалами: vechirniykiev.com.ua
|