У Києві обговорили як втілювати громадські ініціативи
Опубліковано 05 грудня 2016 року о 14:45
2 грудня в Kyiv Smart City Hub відбулося заключне обговорення проекту рішення «Про затвердження Положення про громадський бюджет «Бюджет участі» міста Києва». Це вже 3-й воркшоп, де керівництво міста та громадськість визначали основні механізми реєстрації та втілення громадських ініціатив, що мають покращити життя в столиці.
У громадському обговоренні проекту Положення та параметрів громадського бюджету на 2017-2018 роки, який незабаром буде винесений на розгляд Київради, взяло участь керівництво Київської міської ради та Київської міської державної адміністрації. Зокрема, перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс, голова Шевченківського району Олег Гаряга, представники міських громадських організацій, ініціативних груп, профільних груп Реанімаційного Пакету Реформ, Центру розвитку інновацій НаУКМА.
Головним досягненням 3-го громадського воркшопу під назвою «Битва за Громадський бюджет у Києві» стало те, що пропозиції громадськості були прийняті представниками влади та депутатським корпусом. Тож наступного року «Бюджет участі» повністю переходить під контроль громадськості, а влада виконуватиме лише сервісні функції.
«Дуже плідно попрацювали над Проектом громадського бюджету міста Києва за результатами громадських обговорень. Наразі твориться історія та еволюція механізму взаємодії міської влади та громади, що дозволить реалізовувати проекти та ідеї, які справді змінюватимуть життя киян на краще», - сказав Олег Гаряга.
Нагадаємо, що «Бюджет участі», або громадський бюджет – новий механізм для Києва, який дозволяє залучити активну громаду до самоврядування. Це частина коштів міського бюджету, щодо якої мешканці міста самостійно обирають на що їх витрачати шляхом голосування. Результати такого голосування мають пряму дію, незалежно від волі чиновників та депутатів. «Бюджет участі» став трендом останніх 5 років у різних країнах світу, у понад 1 500 містах. Серед них – Нью-Йорк, де 0,06% від бюджету йде на громадські ініціативи ( в 2015 році склав $ 31,894,025), Париж, де громадяни розподіляють до 5% міського бюджету (в 2016 році – € 100 млн.), Варшава, де на рік реалізується понад 2000 проектів, а на бюджет участі виділяється від 0,5 до 1,1% бюджету кожного району (в 2016 році – 20 млн. PLN).
У Києві на 2017 рік розмір «Бюджету участі» складатиме 50 млн. грн. Тобто до 1 млн. грн. на 1 проект. Наразі, за даними офіційного сайту громадського проекту «Бюджет міських ініціатив», подано 307 проектів на суму 201 347 807 грн. Згідно з чинним розпорядженням КМДА, подавати власні проекти кияни можуть до 6 грудня за посиланням https://gb.kievcity.gov.ua/. Долучайтесь і долучайте!