У Бабиному Яру в пам'ять про розстріляних ромів відкрили монумент «Ромська Кибітка»
Опубліковано 27 вересня 2016 року о 12:20
26 вересня на території Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» відкрили монумент «Ромська Кибітка» в пам’ять про ромів, розстріляних у 1941 році. Захід приурочено до 75-х роковин трагедії в Бабиному Яру.
Представники ромського народу стали одними із перших жертв Бабиного Яру. У вересні 1941 року тут були розстріляні п’ять ромських таборів, серед яких більшість складали літні люди, жінки та діти. За свідками очевидців, на страту люди їхали з піснями та в традиційному яскравому вбранні.
Створення пам’ятника було ініційоване у 1998 році Київським міським товариством історії та культури ромського народу «Романіпе». Її автор – всесвітньо відомий український архітектор, скульптор Анатолій Ігнащенко. За його словами, початковий варіант монументу мав бути виточений з каменю, але проект змінили і кибитка була виготовлена з корабельної сталі на київському заводі «Ленінська кузня». Друга назва пам'ятника – «Чорний жах», або Калі Траш (Kali Tras) – геноцид циган у роки Другої світової війни.