Творча зустріч з поетом Миколою Джмелем в Центральній районній бібліотеці ім. Євгена Плужника


Мова – генетичний код будь-якого народу, серцевина його культури, історії та й загалом людської цивілізації. Про велике значення мови писали багато видатних людей, філософів, письменників, чия творча діяльність не аби як збагатила й нашу українську мову.
Кожного року 9 листопада в Україні відзначають День української мови та писемності. Як нам відомо, - це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця - послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.
З цієї нагоди в Центральній районній бібліотеці ім. Євгена Плужника відбулася творча зустріч з Миколою Джмелем, автором книг «Долоні сонця», «Джерело істини», «Коло», «Атіла або благовіст любові». На зустрічі поет представив поему-легенду "Аттіла, або Благовіст Любові".
Твір розповідає про період правління Аттіли та боротьби гунів (наших предків) з готами та римською імперією у IV столітті н.е. Книгу оформив художник Олег Кіналь 25-ма гостросюжетними ілюстраціями. Автор запевняє, що працював над поемою 5 років, половину з яких писав під обстрілами, адже мешкає у "сірій зоні" на Донеччині.
Книга закінчується перемогою Аттіли, який прогнав готів в Європу, де після Каталаунської битви вони розбіглися.
Поет переконаний, що й у війні на Сході України ми здобудемо перемогу і новітні готи-агресори підуть з нашої української землі.
У рамках творчої зустрічі митець, волонтер Михайло Невідомський, який є автором музичного проекту «ПоРЕПані вірші» декламував власні твори.
Михайло Невідомський багато років популяризує українську мову та музику, читає вірші класичної поезії у стилі реп, виступаючи на волонтерських засадах перед військовими, волонтерами, школярами.
На завершення заходу була представлена пісня "МОЯ УКРАЇНА", яку Михайло Невідомський записав тразом з Eka Project.
«Мова – це не просто спосіб спілкування, а щось більш значуще. Мова – це всі глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам’ять, найцінніше надбання віків, мова це ще й музика, мелодика, фарби, буття, сучасна, художня, інтелектуальна і мисленнєва діяльність народу» (Олесь Гончар).
З Днем української мови та писемності!