Творча зустріч до 160-ї річниці від дня народження Джозефа Конрада
Опубліковано 27 березня 2017 року о 16:33
26 березня бібліотекою ім. А.Міцкевича спільно з Посольством Республіки Польща в Україні та ГО «Київське Польське культурно-освітнє товариство ім. Адама Міцкевича» було проведено захід, присвячений 160-ій річниці від дня народження Джозефа Конрада (Джозеф Теодор Конрад Коженьовський), видатного англійського письменника польського походження, уродженця України.
У літературі кожного народу, серед її великих творців, є імена які оповиті невмирущою любов’ю та славою. Так історично склалося, що в Україні народилося чимало етнічних поляків, які стали великими постатями в глобальному вимірі, серед яких є Джозеф Конрад, котрий є автором 7-ми збірок новел і 12-ти романів.
Зі вступним словом до присутніх звернулася Емілія Ясюк, Радник Посольства Республіки Польща в Україні, керівник сектору з питань науково-освітньої співпраці, яка повідомила , що 2017 рік Польський парламент оголосив роком Джозефа Конрада.
Про особливості життєвого і творчого шляху письменника, маловідомі сторінки його біографії розповів видатний польський вчений, дослідник його творчості, професор Веслав Крайка, завідувач лабораторії Конрадознавчих досліджень Інституту англійської мови Університету Марії Кюрі-Склодовської у Любліні (Польща).
Під час заходу відбулися презентації книг видавництва Університету Марії Кюрі-Склодовської у Любліні (Польща), а саме: Тези VІ Міжнародної конференції, присвяченої життю та творчості видатного письменника Джозефа Конрада «Слідами Конрада», яка відбулася в Житомирському державному університеті імені Івана Франка під почесним патронатом Європейського парламенту та двотомник публікацій із наукової серії «Joseph Conrad a Polska, Europa Środkowo-Wschodnia i Świat» ( під редакцією професора Веслава Крайки).
На завершення заходу Консул Республіки Польща в Україні - Клаудія Песчох, завідуюча бібліотекою ім. Адама Міцкевича – Тетяна Йовхоміщ та Голова ГО «Київське Польське культурно-освітнє товариство ім. Адама Міцкевича» - Ірена Гільова висловили щиру подяку видатному польському вченому за змістовну розповідь та подаровані бібліотеці вищезазначені видання.