Традицію меценатства в районі продовжує київський лікар-кардіолог Ігор Понамарчук
Шевченківському районує чим пишатися, адже він налічується 828 пам'яток історії, культури, архітектури та археології. Також тут знаходиться один з найвизначніших музеїв столиці України. Так, сьогодні Петро Пантелєєв відвідав єдиний міський приватний музей «Духовні скарби України», що знаходиться в самому центрі столиці біля Андріївської церкви. Традицію колекціонування та меценатства - благодійництва культурної заможної людини започаткували в Києві на рубежі IX-XX століть промисловці Ханенки та мільйонери Терещенки. На початку XI століття її продовжив Ігор Понамарчук — київський лікар-кардіолог, бізнесмен та творець музею «Духовні скарби України».
На чотирьох поверхах в будинку на вулиці Десятинній розмістилися кілька сотень унікальних ікон, датованих XV-XVIII століттями. За словами мецената,практично всі експонати були дивом врятовані. Войовничих атеїстів пережила, наприклад, величезна за розмірами ікона XVI століття зі сценами Страшного суду. В експозиції представлено близько 300 ікон кін. ХV – поч. ХХ ст. та шедеври української народної художниці Марії Примаченко. Ігореві Понамарчуку вдалося зібрати близько трьохсот ікон. Ця колекція включає в себе сто поширених іконографічних сюжетів. У колекції бізнесмена багато іконографічних образів Богородиці. Є декілька сюжетів, на створення яких вплинув розвиток західноєвропейського мистецтва, такі як „Коронування Діви Марії”.
Також, у колекції представлена велика кількість зображень Ісуса Христа. Найбільш поширений образ, на якому зображено Спасителя, поруч Діву Марію, а з іншого боку - святого пророка Іоанна Предтечу. Багато наших ікон присвячено різним фрагментам із „Житій святих”. А серед образів великомучениць можна виділити зображення святої Варвари, Параскеви та святої Катерини”.
По закінченню екскурсії Музеєм, керівництво райдержадміністрації пересвідчилося, що центральний район столиці був є та залишається культурно-духовним центром столиці, де знаходиться багато унікальних пам'яток духовноїі матеріальної культури.