Святкування Водохреща
Цього року для святкування Водохреща комунальне підприємство «Плесо» облаштували 10 локацій. Спеціально підготовлені місця для занурення у крижану воду, зокрема з’являться у Дніпровському, Оболонському і Деснянському районах. На кожній із локацій, від 07:00 до 21:00 чергуватимуть рятувальники та працюватимуть медпункти. Мешканці Шевченківського району зможуть здійснити обряд омовіння на Дніпровській набережній, адже саме тут розташований храм Святого благовірного князя Ярослава Мудрого.
Охочих зануритися у крижану купіль запрошують у зону відпочинку «Троєщина» (вул. Оноре де Бальзака), на пляж біля озера Вербного, (вул. Приозерна), на місце масового відпочинку «Наталка», що розташоване на березі затоки Оболонь, (вул. Прирічна), або на пляж «Пуща-Водиця», що біля ставка Горащиха, 7 лінія. Також такі зони будуть працювати на пляжі "Передмістна Слобідка" (Гідропарк, навпроти Києво-Печерської лаври), на пляжі "Центральний" (Труханів острів, поруч із Пішохідним мостом), на пляжі "Тельбін" (проспект Павла Тичини), на пляжі "Райдужний" (озеро Райдужне, вул. Марка Черемшини), на пляжі "Венеція" (острів Долобецький, поряд із "Містом спорту") та на пляжі "Дитячий" (біля каплички у Гідропарку).
У Козацькому селищі «Мамаєва Слобода», що розташоване в Києві, також відбудеться Козацька Ордань. Спочатку у церкві священик відправить Святкову Літургію, а згодом відбудеться Хресна хода на Йордань.
У парку «Феофанія» з 8:00 будуть облаштовані комфортні ополонки із солом'яним настилом, намети для обігріву і переодягання. Після крижаної ванни ви зможете випити трав’яний чай, каву, глінтвейн.
У парку «Київська Русь» 19 січня тут відбудеться реконструкція Водохрещенського обряду за всіма правилами, які існували колись у Давній Русі. Зранку відбудеться хресна хода до Смарагдового озера, освячення води і купання в озері. Після крижаного занурення зігрітися можна буде в корчмі трав’яним чаєм або глінтвейном. Крім безпосередньо обряду водохресного купання, на території парку показуватимуть театралізоване дійство «На Йордані», традиційний різдвяний вертеп, а також цікаву та повчальну казка із музикою і спецефектами від театру Стародавнього Києва.
Аби занурення у воду було безпечним і не нашкодило вашому здоров’ю, радимо дотримуватися простих правил, які підготували досвідчені фахівці рятувальної служби.
Перш за все, радимо готуватися до занурення у крижану воду заздалегідь.
У жодному разі не йдіть у крижану воду без попереднього виваженого і тривалого процесу загартування організму.
Місце для омовіння обирайте спеціально облаштоване, де Ви будете під наглядом фахівців рятувальної служби та чергових медиків. Не занурюйтесь там, де Ви не будете перебуватимете у полі зору інших людей і де відсутня можливість швидко надати Вам медичну допомогу.
Жодного алкоголю! Ні до, ні після занурення. Алкоголь лише створює оманливий ефект зігрівання. Насправді ж прискорює охолодження організму і збільшує ризик раптового загострення серцево-судинних захворювань. Чай, кава, гарячий бульйон – будь-ласка, якщо немає індивідуальних протипоказань.
Процес омовіння повинен відбуватись без різких рухів. Заходити у воду слід повільно, поступово, прислухаючись до організму та самопочуття але впевнено і свідомо. Важливу роль відіграє емоційний спокій під час обряду. Стрімголов забігати у воду – заборонено (можна і головою об кригу вдаритися, і небезпечний стрес для організму влаштувати).
Стоячи по пояс у воді необхідно розвернутися обличчям до берега і, присідаючи, здійснити короткочасні занурення.
Холодна вода впливає на організм таким чином, що з’являється потужна ейфорія і є ризик вчинення самовпевнених вчинків. Не втрачайте контроль над своїм емоційним станом.
Під час перебування у воді, уважно слідкуйте за можливими зауваженнями чергових рятувальників та негайно і безумовно виконуйте їхні вказівки.
Після омовіння радимо виходити на берег без поспіху і обережно. Найпоширенішою причиною травмування під час святкових обрядів 19 січня є падіння на слизькій кризі.
Необхідно одягати теплий вільний одяг і зігріватись теплими безалкогольними напоями.