Стали свідком жорстокого поводження з тваринами? Не мовчіть!


Сьогодні значна кількість випадків жорстокого поводження з тваринами залишається поза увагою офіційної статистки, оскільки очевидці переважно не знають, як правильно діяти в таких ситуаціях. Важливо пам'ятати, що жорстоке поводження з тваринами – це не лише аморальне, але й кримінально каране діяння.
Відповідно до Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» забороняється:
- бити, вбивати, отруювати чи калічити домашніх тварин;
- дарувати домашніх тварин як призи, нагороди чи премії;
- завдавати домашнім тваринам болю, страждання або пригнічення;
- дресирувати тварин у спосіб, що завдає шкоди здоров’ю тварини та її загальному стану;
- умертвляти тварин шляхом утоплення, задушення, використання електричного струму та речовин, що призводять до отруєння;
- жебракувати з тваринами;
- залишати тварину в закритому салоні автомобіля за відсутності в ньому людини при температурі повітря більше +20ºС та менше +5ºС.
- замуровувати тварин у підвальних приміщеннях;
- залишати домашню тварину прив’язаною, якщо довжина прив’язі становить менше 20 метрів, крім собак, що виконують сторожові функції, для яких така довжина має становити не менше 10 метрів;
- залишати тварину без можливості сховатися у приміщенні, споруді тощо, прив’язаною під дією прямого сонячного проміння при температурі повітря більше +20 С або менше 0 С;
- залишати домашню тварину прив’язаною без нагляду у громадських місцях чи місцях скупчення людей (поблизу зупинок, магазинів тощо), а також прив’язувати тварин до транспортних засобів та примушувати до бігу за моторними транспортними засобами.
Якщо Ви стали свідком, будь-чого із зазначеного, не залишайте тварину із кривдником або без нагляду!
ЯК ДІЯТИ:
- Насамперед не залишайтесь осторонь та не проходьте повз, зробіть зауваження та за можливості зупиніть акт жорстокості по відношенню до тварини.
- Викличте поліцію на місце події за номером 102 та повідомте оператора про необхідність приїзду слідчо-оперативної групи; якщо поліція не реагує на виклик, поскаржіться на лінію 102 або на номер 0-800-50-02-02 повідомивши ПІБ, посаду та звання поліцейського, який бездіє, або оператора, який відмовляється реагувати на ваше звернення.
- При можливості надайте тварині допомогу.
- Необхідно зафіксувати докази, це може бути фото- або відеозйомка.
- З метою забезпечення повноти доказової бази, до приїзду поліції, за можливості, зафіксувати контактні дані свідків випадку жорстокого поводження з тваринами.
Якщо Ви помітили надто налякану або агресивну тварину чи тварину, яка перебуває в незадовільному фізичному стані, - це може бути сигналом, що з твариною поводяться жорстоко. Також якщо Вам стало відомо про людину, яка займається накопичуванням тварин*, повідомте у відповідні органи для надання допомоги тваринам. Не залишайте покинуту тварину на дорозі в разі нещасного випадку!
Відповідальне ставлення до тварин кожного громадянина понад усе!!!
Відповідально підійдіть до питання придбання тварини.
Перед тим, як придбати тварину, здійсніть аналіз Вашого бюджету. Тварина – це не іграшка, її потрібно годувати, лікувати, витрачати кошти на наповнювачі для котячих туалетів, пелюшки для собак та інші засоби гігієни тощо.
Тварина – це не річ, вона потребує уваги та піклування. Чи достатньо у Вас вільного часу, для, наприклад, вигулу тварини? Ігри, спілкування, дресирування – все це вимагає часу та терпіння.
Стерилізація та реєстрація також є важливими заходами відповідального ставлення до своїх улюбленців.
Підтримуйте по можливості притулки для тварин та зоозахисні організації (своєю особистою участю, фінансово та ін.).
Поширюйте серед своїх знайомих інформацію, як захистити та допомогти тваринам.
Для запобігання жорстокості щодо тварин реальною є індивідуальна допомога кожного в умовах воєнного стану. Через руйнування внаслідок обстрілів житлових будівель та цивільної інфраструктури багато тварин залишились на вулиці, зазнали поранень, от же виникає необхідність у їжі (кормах) та медикаментах як для домашніх, так і для свійських тварин. В такій ситуації допомога кожного буде доречною. Так, волонтери, ризикуючи власним життям, виїжджають на допомогу тваринам в зони активних бойових дій. Вони привозять корм, ліки для тварин, а також займаються їх евакуацією в безпечні міста. Розміщують врятованих тварин в зоопритулках, або залишають на перетримці у людей. Дуже часто притулки переповненні, тому якщо у вас є така можливість, візьміть таку тваринку в сім’ю хоча б тимчасово, поки волонтери не знайдуть нову сім’ю, або назавжди.
Не залишайте тварин напризволяще, виїзжайте разом з ними! Якщо ж ви евакуюєтесь, залишаючи тварин, відв’яжіть їх або випустіть із приміщення, залиште їжу та воду. Дайте шанс врятуватись!!!
Не проходьте повз зборів коштів, які організовують волонтери. Кожний донат важливий та може врятувати тваринку.
Важливо! 10 січня 2024 року було внесено зміни до наказу Міністерства внутрішніх справ України №18 "Про внесення змін до Вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту". Відтепер дозволено брати своїх домашніх улюбленців до об’єктів цивільного захисту під час повітряної тривоги.
КОРИСНІ РЕСУРСИ:
UPAW – об’єднаний ресурс, на якому зібрані запити про допомогу від організацій та притулків для тварин. Ця система допомагає закривати потреби тварин у різних регіонах України.
Happy Paw – благодійний фонд, що збирає кошти для розбудови притулків, а також на лікування і харчування безпритульних тварин, а також що надає допомогу тваринам, постраждалим від наслідків війни, зокрема і на окупованих територіях.
Служба пошуку зниклих тварин – харківська група КП «Центр поводження з тваринами», учасники якої допомагають знаходити загублених тварин.
Захисти свою тварину – програма допомоги тваринам у різних містах України, що реалізується за підтримки Міжнародного фонду захисту тварин IFAW. Господарі, що потребують допомоги, можуть подати заявку на стерилізацію, вакцинацію від сказу та чіпування свого улюбленця.
Стратегічні костюми для собак – об’єднання волонтерів, що безоплатно (або ж за донати) шиють стратегічні костюми для службових собак.
Міжнародна платформа, що об’єднує лікарів з усього світу, зокрема ветеринарів. Сервіс створений для того, аби кожен українець, що постраждав від наслідків війни, мав змогу отримати безоплатну фахову консультацію лікаря.
UAnimals — всеукраїнський рух, що об’єднав тисячі зоозахисників, працює у декількох напрямках. Зокрема, активісти займаються порятунком тварин із зони бойових дій, їхньою евакуацією, забезпеченням котів та собак із притулків усім необхідним.
Пам'ятайте, що Ваші дії мають значення. Разом ми можемо зробити світ кращим для тварин!