Штучні ялинки: як зробити правильний вибір?
Яке ж Новорічне свято без вічнозеленої лісової красуні? Вибору штучної ялинки також треба приділити особливу увагу. Вони, як і ялинкові прикраси, не підлягають обов’язковій сертифікації, але повинні мати документи, що засвідчують їх якість. Перед покупкою попросіть продавця показати вам цей документ, адже штучна ялинка знаходитиметься в оселі не один рік. Перш ніж купувати ялинку, якою б гарною і прийнятною за ціною вона не була, обов’язково поцікавтеся у продавця, з якого матеріалу вона виготовлена. Наприклад, поліпропілен – це полімер, який не виділяє токсичних речовин, з нього ще виготовляють тару для пакування продуктів харчування. Полівінілхлорид – пластик, що виготовляється з невідновних нафтових ресурсів. Якщо деревце з цього матеріалу стоїть у приміщенні недовго і діти не мають можливості запхати його гілочку до рота – безпосередньої загрози їхньому здоров’ю немає. Але лише за умови, що вміст свинцю в ялинці не перевищує норми!
Якщо ялинка має неприємний запах, сподіватися на те, що він «вивітриться» - не варто. Це може бути сигналом наявності токсичних речовин у матеріалі, з якого її зроблено. У будь-якому разі не варто ставити штучну ялинку у кімнаті, де дитина спить чи проводить багато часу.
Якщо виробник, ввів іграшку в обіг на ринок України і вжив заходів щодо дотримання законних вимог безпечності іграшок і отримав всі необхідні документи, іграшка, яку він реалізує, хоч і буде дорожчою, але обов’язково буде безпечнішою, ніж та, яка не має взагалі ніяких документів.
Тож убезпечте себе та своїх дітей від неякісних, шкідливих для здоров’я новорічних атрибутів – вимагайте у продавців документи, які засвідчують якість товарів, звертайте увагу на їх маркування. І нехай зимові свята приносять Вам і малюкам тільки позитивні емоції.