Рекомендації фахівців
Необхідно розуміти, що дерева є елементами живої природи і ніхто не може передбачити їх можливе падіння в наслідок несприятливих погодних умов. Відбувається падіння як сухостійних, аварійних так і абсолютно здорових дерев. Під час несприятливих погодних умов необхідно дотримуватись простих правил:
- Триматись подалі від дерев які мають небезпечний кут нахилу (більше 45 градусів);
- Обходити дерева, що мають на стовбурі чітко виражені повздовжні та поперечні тріщини, дупла, гнилу деревину.
- Не наближатись близько до дерев які мають оголену кореневу систему. Особливу увагу приділяти необхідно під час проходження вздовж канав, що викопані для прокладання інженерних мереж ближче 2 метрів від стовбурів дерев;
- Також необхідно остерігатись дерев які мають у кроні сухостійні гілки. Оскільки під час поривів вітру вони досить часто відламуються, особливо після дощу.
Слід зазначити, що відповідальність за збереження зелених насаджень і їх належне утримання покладається на балансоутримувачів території. За насадження, що розташовані на прибудинковій території відповідальність несуть – ЖЕКи, ЖБК, ОСББ. (Відповідно до Правил утримання зелених насаджень балансоутримувач зобов’язаний самостійно двічі на рік проводити планові огляди зелених насаджень на предмет виявлення сухостійних та небезпечних дерев.) А у разі виявлення небезпечних дерев повинен звернутись до КО «Київзеленбуд» для проведення обстеження зелених насаджень фахівцями КО «Київзеленбуд»).