Реальні зміни залежать від нас
Опубліковано 02 грудня 2016 року о 14:19
Вчора, 1 грудня, відбулося чергове розширене засідання громадської ради при Шевченківській районній в місті Києві державній адміністрації під головуванням Юрія Іванович Чижа.
На засіданні були присутні представники освіти, культури, комунальних служб, райдержадміністрації, студенти, молодіжні громадські організації та громадськість, які територіально наближені до мікрорайону Лук’янівка або ж там проживають. У залі було людно, бо ж зібралася громада Шевченківського району, щоб послухати презентацію інноваційного кварталу вуличного простору «Living Lab» в рамках реалізації проекту «Kyiv Smart City».
"Проект «Kyiv SmartCity» – це низка змін, що спрямовані на впровадження концепції "розумного міста" в Києві, і які безпосередньо стосуються інфраструктури інформаційно-комунікаційних технологій, системи управління містом та урбаністичного розвитку столиці," – зазначила у своїй доповіді співкоординатор проекту Айсель Бабакішієва.
Розумне місто — це місто, в якому використовуються сучасні технології, що інтегруються у відповідні структури задля підвищення якості надання послуг, зменшення вартості та споживання ресурсів, поліпшення комунікацій і порозуміння з мешканцями. Розумні міста сьогодні – це основа економічного піднесення та суспільного прогресу світу. Навколо них будується майбутнє планети. І ввійти в коло найкращих для Києва — амбітна і вмотивована мета.
Найкращими прикладами розвитку smart city вважають Барселону, Амстердам, Лондон, Нью-Йорк. В столиці Каталонії реалізовано багато smart-проектів – від інтелектуальних датчиків різних показників і безкоштовного WiFi до сміттєвих контейнерів, які самі сповіщають про рівень заповнення, «розумних» паркінгів та зупинок, що інформують про час прибуття транспорту.
У Києві пілотний проект «Living Lab» планується розпочати з вул. Мельникова, що у Шевченківському районі, де буде створено реальний інноваційний простір в межах однієї вулиці.
«Проект «Living Lab» - це жива лабораторія, де будуть тестуватися всі інноваційні рішення. Якщо буде позитивний результат, ці нові технології будуть впроваджуватися по всьому місту», - розповіла Айсель Бабакішієва.
Кияни можуть подавати заявки з пропозиціями, своїми оригінальними ідеями та баченням, як поліпшити життя в столиці. Реальні зміни залежать від нас. Звичайно, молода команда розуміє, що не всі позитивно сприймають зміни, але більшість – через нерозуміння проекту.
Ініціативна команда «Kyiv Smart City» об’єднала навколо своєї ідеї киян, підприємців, молодих активістів і представників влади і тих мешканців столиці, які закохані в своє місто і готові до змін. З метою поетапної реалізації проекту розроблено Концепцію «КИЇВ СМАРТ СІТІ 2020», яка передбачає розвиток міста за такими ключовими напрямками: підвищення якості життя містян; модернізація фізичної та розбудова технологічної інфраструктури міста; використання технологій для ефективного управління містом; дотримання стандартів екологічності, сталого економічного розвитку та соціальної інклюзії; активне залучення громадськості.
Відбулося жваве обговорення проекту, адже серед присутніх було багато мешканців району, які прагнуть брати активну участь у житті району. Член громадської ради Т. Шевченко озвучила чимало пропозицій для врахування при реалізації проекту, і, зокрема, звернула увагу на стан теплотрас та вплив приватних підприємств на атмосферу, що знаходяться в мікрорайоні «Лук’янівка». Також свої пропозиції висловили Климко О.І., Богачик В. , Чиж Ю.І., Кузнєцова М.Г.. Харченко В.П.
І на завершення, громадськість району заслухала звіт голови громадської ради Юрія Івановича Чижа, який продемонстрував презентацію з фото про проведену роботу за 6 місяців. Юрій Іванович увагу акцентував лише на актуальні питання, по яких були прийняті рішення і є реальні результати. Роботу голови громадської ради визнано задовільною.