Разом – ми сила!
Опубліковано 06 січня 2016 року о 11:57
Цей орган самоорганізації населення – справжній взірець для наслідування!
Милує око красиве, затишне подвіря. Тут безперервно лунає дитячий сміх, а дорослі змагаються між собою – хто з них веде найздоровіший спосіб життя. І це у Шевченківському районі столиці!
Місцеві жителі дбають про благоустрій цього мікрорайону. І неабияка заслуга в цьому керівника органу самоорганізації населення Ігора Григоровича Скрицького. Це надзвичайно активний чоловік, військовий капелан, який ще вчора відстоював честь всієї країни в зоні проведення АТО, а сьогодні, за покликом серця знову їде до своїх побратимів.
Він переймається потребами людей і живе справами будинкового комітету, а сусіди підтримують усі його починання. Приміром, за останні вісім років його громада перетворила територію будинкового комітету – вулиці Сім`ї Хохлових, 4 та вулиці Якіра, 20/2 на взірець для кожного подвір`я Шевченківського району.
Чимало питань вирішує Ігор Скрицький: дорогу прокласти, дах відремонтувати чи водопровідну трубу замінити. Але створення комфортних умов проживання потребує неабиякого ентузіазму. «Використовуємо будь-яку нагоду одержати кошти, — каже пан Ігор. — Вже написали з десяток проектів і виставили їх на конкурси — сподіваємося таки отримати гроші на них. Тісно співпрацюємо з Шевченківською райдержадміністрацією, намагаємося відстоювати інтереси своєї громади». В результаті такої активності й утворився орган самоорганізації населення.
Звісно, на всі потреби благоустрою будинкового комітету потрібно чимало коштів. Кожен прийдешній день починається оберемком нових проблем: десь потрібно замінити електролампочки у вуличних ліхтарях, а подекуди — прибрати сміття. Причому хазяйновиті мешканці завжди діють гуртом, визначаючи спільно, які справи потребують термінового втручання.
Ідея народилася десять років тому. «Ми багато разів проводили збори, зрештою остаточно саморганізувалися у 2010 році, і вже 6 років як ми ОСН, — розповідає пан Ігор. — У нашому мікрорайоні це було вперше.
Керівник органу самоорганізації населення зауважує, що не всі й не одразу сприйняли ідею відкрити спеціальний рахунок і раз у квартал збирати майже непомітні для сімейного бюджету кільканадцять гривень з квартири, щоб згодом використовувати їх для нагальних потреб. Як завжди у таких ситуаціях, виникали запитання: а чи не підуть кошти не за призначенням? Та вже перші розв’язані проблеми переконали, що справа варта зусиль. Хоча скидаються у спільну скарбничку не всі. Хто не хоче — не здає. Справа добровільна. Однак більшість людей розуміє, що все робиться їм на користь.
Де яку дірку потрібно залатати, де спортивне та ігрове обладнання встановити — виручить «Будинковий комітет».
У межах співпраці влади і громади» місцеві жителі спільно з владними структурами зробили вже чимало. Варто лише пройтися затишним і надзвичайно естетичним подвір`ям, аби переконатися, що воно останнім часом стало привабливішим. Тут споруджено спортивно-ігрову зону дозвілля, облаштовано парковку для автомобілів, налагоджено освітлення території.
Нашою гордістю є також новостворене футбольне поле і для дітей і для дорослих. Цікаво, що дітей не потрібно було примушувати допомагати у його будівництві, вони самі активно бралися за роботу, бо розуміли, що працюють для себе.
Для обмеження негативного впливу на дітей дорослих та малосвідомих людей, що вживають алкогольні напої, у сусідніх закладах була відгорожена частина подвір`я з боку вулиці Сім`ї Хохлових. Встановили також шлагбаум при в`їзді на дитячий майданчик.
Паралельно з розбудовою містечка дитячих розваг розпочалась його активна експлуатація, але крім повсякденних клопотів було відроджено традицію дитячих свят. Діти також отримали можливість безкоштовно займатись спортом. Влаштовуються постійні футбольні турніри з запрошеними командами Шевченківського району міста Києва.
Однак, головне, що громада цього будинкового комітету не тільки чимало збудувала, але також взяла відповідальність за утримання всього обладнання в належному стані.
Перелік добрих справ щороку поповнюється. Уже завершено спорудження гімнастичних снарядів та тренажерів, відновлений дитячий та баскетбольно-волейбольні майданчики, комплекс споруд для екстремального паркуру.
Як результат – після чималої перерви, дітей знову починають приваблювати вуличні ігрові розваги на будь-який смак. Дитина знову обирає м`яч, а не віртуальну гру за комп’ютером. І це для нас перемога!!
Орган самоорганізації населення активно бере участь у благоустрої, території освітленні, озелененні, облаштуванні дитячих та спортивних майданчиків, утриманні в належному стані міжбудинкового простору та навіть здійсненні будівництва і ремонту шляхів, тротуарів.
Результати власноруч проведенного моніторингу громадської думки цього ОСНу продемонстрували повну підтримку мешканцями планів щодо подальшого облаштування подвір`я.
Ігор Григорович сьогодні з усмішкою згадує ті дні, коли доводилося ходити дворами й вулицями та переконувати, пояснювати, розповідати людям, що може дати створення органу самоорганізації населення – комітету мікрорайону.
А тоді було не до сміху. Багато хто скрушно махав рукою: нічого, мовляв, не зміниться. Але деякі одразу стали йому помічниками.
Помаленьку, але конкретними справами поповнювалася історія комітету мікрорайону. За такий короткий час удалося вирішити головне завдання: люди зрозуміли переваги самоорганізації і переконалися, що разом вони – сила.