"Вишиванка - свято української душі" в Центральній районній бібліотеці імені Євгена Плужника


День вишиванки. Це великий день,
Бо люди згадують сім’ю, родину…
Багата і щедра українська земля своїми полями, лісами та дібровами. Багата на хліб і пісню. А ще наше багатство - це народні традиції й обряди. На них, як на могутньому корінні, тримається наш народ.
Українська вишиванка - унікальне явище духовно-матеріальної культури нашого народу. Вишиванка - національна святиня, бо символізує собою і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв'язок, що не переривається віками.
16 травня, у святковий День Вишиванки, до Центральної районної бібліотеки імені Євгена Плужника завітали директор «Музею історичного центру міста Києва» Наталія Михайлівна Клименко, старший науковий співробітник Надія Григорівна Наумова та учні 2-го класу спеціалізованої школи №53.
Читальна зала бібліотеки розквітла від розмаїття дитячих вишиванок. Більшість працівників також на роботу прийшли у вишиванках.
Надія Григорівна продемонструвала раритетні музейні експонати вишитих рушників й вишиванок і розповіла цікаві історії та легенди про вишиванку. Здавна в Україні ставлення до одягу було дбайливим і шанобливим. Матері, вишиваючи одяг своїм дітям, вкладали всю свою ніжність і молитву до Бога про збереження своїх діточок. Українська вишиванка служила як прикрасою, так і оберегом, а ще й своєрідним документом, за яким можна було визначити регіон України, що представляє власник вишиванки.
Діти подивились епізод фільму «Спадок» про український національний костюм. На завершення заходу учні прочитали вірші про вишиванку і заспівали чудові українські пісні.
У бібліотеці панував піднесений настрій, який легко передавався відвідувачам.