"Голодомор: пам'ять во спасіння" - вечір пам'яті до 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років
В бібліотеці ім. І. Котляревського зібралися читачі різних поколінь, аби вшанувати пам'ять багатомільйонних жертв найбезглуздішої трагедії українського народу – Голодомору.
Під час заходу відбулася презентація нової книги про Голодомор – "Пасинки долі" Олександра Дудка, яку представляли одразу кілька причетних до виходу книги людей: Людмила Кратенко, директор харківського видавництва "Люди", Тетяна Олександрівна Мельник, донька автора, доцент Черкаського національного університету та Людмила Кістерська, племінниця автора й донька прототипа героя книжки.
Олександр Дудко родом з села Попелюхи, що на Винничині. Його автобіографічний роман "Пасинки долі" – відверте свідчення про той страшний злочин, скоєний більшовицькою імперією на українській землі. Автор бачив усе на власні очі, пережив голод, запам'ятав ті страшні події і описав в романі. Але, на жаль, так і не діждався видання книги. Рукопис зберігався в родині аж до сьогодні, поки його донька Оксана, що мешкає в Італії, таємно від усіх відредагувала книжку й підготувала до друку.
Всі, хто зацікавився темою вечора і прийшов на презентацію – люди середнього і старшого віку, сім'ї з дітьми, старшокласники Технічного ліцею, - слухали спогади про автора та родину, про ті страшні часи. Зачитувалися уривки з книжки, пронизані гірким болем, наводилися історичні і статистичні факти нашої історії, звучали запитання – відповіді, а по закінченню презентації - спілкування, автографи і фотосесія для всіх охочих.