Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Шевченківська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Про дотримання вимог антитютюнового законодавства

Опубліковано 24 квітня 2019 року о 09:15
фото

Відповідно до Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення»(далі-Закон) забороняється: 

- куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів у приміщеннях закладів ресторанного господарства;

- у місцях та закладах, де куріння заборонено (у приміщеннях закладів ресторанного господарства) має  бути розміщена  наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: «Куріння заборонено!»;

- у місцях та закладах, де куріння заборонено (у приміщеннях закладів ресторанного господарства) забороняється розміщення попільничок;

- у спеціально  відведених для куріння місцях (у приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян) розміщується наочна інформація,  яка  складається  із  відповідного графічного знака та тексту такого змісту: «Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров’ю».

Власник, уповноважені  ним особи  або  орендарі відповідних споруд чи окремих приміщень зобов’язані відвести спеціальні місця для  куріння, сумарна площа яких не має перевищувати 10 відсотків загальної площі відповідної споруди чи приміщення, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити інформацію, передбачену частиною п’ятою статті 13 Закону «Обмеження щодо реалізації (продажу) та вживання тютюнових виробів».

Реалізація (продаж) тютюнових виробів, предметів, пов’язаних з їх вживанням, забороняється особам, яким не виповнилося 18 років. Законом можуть також встановлюватися й інші обмеження щодо реалізації (продажу) тютюнових виробів.

Забороняється куріння тютюнових виробів на робочих місцях та в громадських місцях, окрім спеціально визначених для цього місць. Власник або уповноважені ним особи, чи орендарі відповідних споруд, окремих приміщень зобов’язані відвести спеціальні місця для куріння, обладнані витяжною вентиляцією або іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити наочну інформацію щодо розташування таких місць та про шкоду, якої завдають здоров’ю людини куріння тютюнових виробів чи інші способи їх вживання. Законом можуть встановлюватися й інші обмеження щодо місць вживання тютюнових виробів.

У громадських місцях для осіб, які не курять, відводиться не менше ніж 50 відсотків площі цих громадських місць, розміщеної так, щоб тютюновий дим не поширювався на цю територію Відповідно до статті 16 Закону «Заборона реклами, стимулювання продажу та спонсорства тютюнових виробів», забороняються будь-яка реклама та стимулювання продажу тютюнових виробів, знаків для  товарів і послуг, інших об’єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються тютюнові вироби, забороняється спонсорство тютюну.

Громадське місце — це частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під’їзди, а також підземні переходи, стадіони.

Робоче місце — місце постійного або тимчасового перебування працівника в процесі трудової діяльності.

Відповідальність суб’єктів господарювання

за вищезазначені порушення вимог антитютюнового законодавства.

Відповідно до статті 20 «Відповідальність за порушення законодавства про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на  здоров’я населення»:

- за розміщення попільничок або куріння у приміщеннях закладів ресторанного  господарства – штраф у розмірі  від однієї тисячі гривень до десяти тисяч гривень;

- за невідведення спеціальних місць для куріння, необладнання їх витяжною вентиляцією чи іншими засобами  для видалення тютюнового диму, нерозміщення інформації, передбаченої частиною п’ятою статті 13 цього Закону – штраф від однієї  тисячі гривень до десяти тисяч гривень;

- за порушення заборони щодо реклами, стимулювання продажу та спонсорства тютюнових виробів – штраф від тридцяти  тисяч  гривень  до п’ятдесяти тисяч гривень за кожен факт реклами на окремому рекламному носії або кожний окремий захід з метою стимулювання продажу тютюнових виробів.

Зазначеним Законом передбачено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі — КУпАП). Зміни внесені і до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів».

Згідно з внесеними змінами уповноваженим посадовим особам органів внутрішніх справ надано право складати та розглядати протоколи про адміністративні правопорушення за новою статтею 175-1 КУпАП (за винятком порушень, вчинених у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної міської ради). «Стаття 175-1. Куріння тютюнових виробів у заборонених місцях. Куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради, — тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, — тягне за собою накладення штрафу від п’яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян» (один неоподаткований мінімум доходів громадян складає 17 гривень).

За вказаною статтею мають право також складати адміністративні протоколи уповноважені особи виконавчих комітетів сільських, селищних, міських рад (за порушення, вчинені у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради) та члени громадських формувань.
Відповідно до ст. 255 КУпАП працівники міліції мають право складати протоколи про адміністративне правопорушення за ст. 156 КУпАП.
«Стаття 156. Порушення правил торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами. Роздрібна або оптова, включаючи імпорт або експорт, торгівля спиртом етиловим, коньячним або плодовим або роздрібна торгівля алкогольними напоями чи тютюновими виробами без наявності ліцензії або без марок акцизного збору чи з підробленими марками цього збору, — тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі.

Порушення працівником підприємства (організації) торгівлі або громадського харчування правил торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, а саме: торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами в приміщеннях або на територіях, заборонених законом, або в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради як такі, де роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами заборонена, а так само торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами через торгові автомати чи неповнолітніми особами, а також продаж алкогольних напоїв або тютюнових виробів особі, яка не досягла 18 років, — тягне за собою накладення штрафу від п’яти до двадцята неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами з рук, — тягне за собою накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі. Дії, передбачені частиною першою чи третьою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення,— тягнуть за собою накладення штрафу від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі».


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux