Презентація книги В. Дашковської та А. Амонса «Остання конференція Адольфа Кондрацького»
Опубліковано 05 квітня 2018 року о 13:05
Бібліотекою імені Адама Міцкевича ЦБС Шевченківського району м. Києва спільно з ГО «Київське Польське культурно-освітнє товариство ім. Адама Міцкевича» було проведено презентацію книги В. Дашковської та А. Амонса «Остання конференція Адольфа Кондрацького». У збірнику представлені статті учасників науково-практичної конференції «Спільне минуле. Українці та поляки – жертви комуністичного терору», головою організаційного комітету якої був Адольф Кондрацький, український історик, дослідник історії України другої половини XX століття, кандидат історичних наук, почесний голова Київського товариства політв’язнів та жертв політичних репресій, кавалер орденів «Знак Пошани». «За Заслуги» ІІІ ступеня та Кавалерського Хреста Ордену Заслуги Республіки Польща. З вступним словом до присутніх звернувся Томаш Дедерко, Генеральний консул Посольства Республіки Польща в Україні.
Про нелегкий життєвий шлях і наукову та дослідницьку діяльність Адольфа Кондрацького, долю його батька розстріляного і похованого в Биківні, реабілітованого посмертно, розповіла його дружина - Ірена Гільова, Голова ГО «Київське Польське культурно-освітнє товариство ім. Адама Міцкевича».
Автори книги - Валентина Дашковська та Андрій Амос розповіли присутнім про проведену дослідницьку роботу, вивчення історичних матеріалів і таємних документів радянського репресивного режиму, які лягли в основу збірки та зазначили, що ця книга є не тільки спробою увічнення пам'яті громадян, знищених під час великих репресій 1937-1941 рр. в Україні, а й продовженням досліджень про діяльність НКВС на Київщині.
На завершення заходу своїми спогадами про життя та діяльність українського вченого, громадського діяча поділилися: Станіслав Пантелюк, головний редактор газети «Dziennik Kijowski»; Надія Слєсарєва, заступник голови Української спілки в’язнів – жертв нацизму, Голова жіночого центру «Надія», кандидат технічних наук, кавалер ордену «За заслуги» ІІІ ступеня та повний кавалер ордену «Княгині Ольги»; Валерій Філімоніхін, учений секретар Національного історико-меморіального заповідник «Биківнянські могили»; Станіслав Шевченко, сучасний український поет та інші.