Попередження негативних наслідків під час льодоходу
Опубліковано 20 лютого 2017 року о 12:00
З настанням теплої погоди лід на водоймах стає слабким та небезпечним. Нерідко трапляються нещасні випадки з людьми, які не виконують основних правил безпеки під час переправи по тонкому покриттю водоймищ і річок. Варто пам’ятати, що на водоймах безпечним вважається лід синюватого або зеленкуватого відтінку товщиною не менше 7 сантиметрів при температурі повітря нижче нуля градусів. Небезпечним вважається лід білого та сірого кольору, бо такі кольори свідчать про присутність води у товщі льоду.
Якщо ви провалилися на льоду річки або озера
· Широко розкиньте руки по крайкам льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою. Дійте рішуче і не лякайтеся.
· Намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Головне - пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори.
· Вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть в той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду, таким чином, перевірена. Незважаючи на те, що вогкість і холод штовхають вас побігти і зігрітися, будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплі.
Якщо на ваших очах на льоду провалилася людина, негайно сповістіть, що йдете на допомогу. Підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них. Наближайтесь до ополонки тільки повзком, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзайте, інакше у воді опиняться вже двоє.