Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Шевченківська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Понад 40 змін до програми «Здоров’я киян», призначених покращити якість надання медичної допомоги мешканцям столиці, підтримали сьогодні депутати Київради

Опубліковано 11 лютого 2021 року о 16:26

Дякуючи підтримці депутатів Київради, які проголосували за внесення надважливих змін до Міської цільової програми «Здоров’я киян», якість надання медичної допомоги киянам, у тому числі і тим із них, хто потребує особливої підтримки, значно покращиться. Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург.

Рішення підтримали 89 депутатів. Основні зміни стосуються збільшення обсягів фінансування вже наявних заходів та доповнення Програми новими.

Тож відтепер із міського бюджету виділятиметься більше коштів на забезпечення лікарськими засобами хворих на первинний імунодефіцит, пацієнтів із бульозним епідермолізом, акромегалією та гігантизмом, хворих на ювенільний ревматоїдний артрит, хворобу Стілла, системну склеродермію та спондилоартрити.

Також приведено до потреби фінансування для відшкодування витрат закладам охорони здоров’я, пов’язаних з відпуском лікарських засобів безоплатно і на пільгових умовах (постанова КМУ № 1303).

З’явилася можливість і значно покращити надання медичної допомоги дітям та дорослим з вадами слуху та мовлення – логопеди, оплата надання послуг яких не передбачена програмою державних гарантій, зможуть отримувати заробітну плату в медзакладах, а тож – працювати, надаючи необхідну фахову допомогу маленьким та дорослим киянам.

Крім того, збільшено фінансування на забезпечення пільгових пенсій медичним працівникам.

«Та особливо тішить, що місто не лише підтримує вже звичні заходи, а й впроваджує нові. Наприклад, значно розширений перелік орфанних хворих, які отримуватимуть життєво необхідні дороговартісні медичні препарати та лікувальне харчування безоплатно. Зокрема, йдеться про хворих на спінальну м’язову атрофію, дітей, хворих на метілмалонову аміноацидурію та на вроджені прогресуючі захворювання нервової системи», – розповіла директорка Департаменту.

Вона окремо зазначила, що місто вперше закуповуватиме спеціальний медичний продукт, призначений для дієтичного харчування дітей віком від 4 років та дорослих при хронічній хворобі нирок, які перебувають на програмному діалізі.

Також у програму нових заходів увійшли: хірургічна стоматологічна допомога незахищеним верствам населення; надання послуг лікарів-ортодонтів, оплата яких не передбачена програмою державних гарантій медичного обслуговування населення; закупівля витратних матеріалів для лабораторної діагностики хворих на вірусний гепатит В і С (при забезпечення безкоштовного лікування такий скринінг на сьогодні є платним для киян), та можливість забезпечення проведення імунопрофілактики COVID-19 громадян групи ризику за кошти місцевого бюджету.

Завдяки прийнятим змінам буде поліпшено роботу Служби крові міста. Для покращення її функціонування в межах існуючих заходів проведено перерозподіл коштів, що дозволить реалізувати стандартизовані процеси з використанням сучасних європейських методів виготовлення компонентів крові. Наприклад, забезпечувати постійну наявність такого важливого компоненту крові, як тромбоцити, у тому числі – вірусінактивовані.

«Я дякую депутатам за підтримку таких актуальних та необхідних заходів. А фактично – за підтримку розвитку київської медицини, яка має відповідати найвищим стандартам, адже кияни варті найякіснішої медичної допомоги та медичної послуги», – підсумувала Валентина Гінзбург.

За інформацією: https://kyivcity.gov.ua


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux