Підготовка громадян України до національного спротиву та цивільного захисту
Війна в Україні щодня вносить нові корективи в життя та розвиток територіальної громади Шевченківського району міста Києва. 13 червня 2024 року в Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) була організована та проведена зустріч громади з представниками Данської Ради у справах біженців (DRC) з метою інформування населення району про існування ризиків які пов‘язані з правилами поводження людини з інженерними боєприпасами, а саме: мінами та вибухонебезпечними залишками війни.
Данська Рада у справах біженців (DRC) є сетрифікованим оператором протимінної діяльності в Україні, що підтверджено 5 сертифікатами відповідності за наступними видами діяльності: нетехнічне обстеження, технічне обстеження, очищення районів ведення бойових дій, розмінування в ручну та інформування населення про ризики, пов’язані з мінами та вибухонебезпечними залишками війни. Рада у справах біженців (DRC) проводить гуманітарне розмінування та допомагає населенню максимально безпечно пристосуватися до нових умов життя на територіях, де можуть бути вибухонебезпечні предмети.
Усвідомлюючи необхідність спільних координаційних зусиль, спрямованих на національно-патріотичне виховання населення та підготовки громадян України адміністрація Територіального центра соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Шевченківського району міста Києва спільно з фахівцями Данської ради у справах біженців (DRC) розпочала навчальний курс з інженерної підготовки: мінна безпека та порядок дій під час виявлення мін.
В ході зустрічі спеціалісти Ради докладно висвітлили базові поняття, які спрямовані на підвищення обізнаності громадян про небезпеки вибухонебезпечних предметів та базові правила безпечної поведінки у разі наявності вищезазначених загроз. Кваліфіковані інструктори DRC розповіли громадянам України про різні види мін, зокрема протитанкові, протипіхотні, а також ознайомили з індикаторами, які можуть вказувати на наявність мін або вибухонебезпечних залишків, наприклад, наявність попереджувальних знаків, руйнування інфраструктури.
Захід пройшов в теплій та дружній атмосфері з презентацією і роповсюдженням інформаційних буклетів, а також викликали зацікавленість працівників Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Шевченківського району м. Києва.
Більше фото за посиланням