Партнерство влади та громади - запорука протидії торгівлі людьми
У Шевченківському районі міста Києва стартувала Національна кампанія «Стоп насильству!» Акції, що становлять зміст кампанії, створюють символічний ланцюжок системи боротьби з будь-якими спробами порушення прав людини.
Зокрема, 18 листопада 2014 року, за ініціативи відділу у справах сім'ї, молоді та спорту, у Шевченківській районній в місті Києві державній адміністрації відбувся круглий стіл на тему «Проблеми торгівлі людьми: шляхи протидії».
Фахівці Кампанії А 21 презентували сучасні загрози, що становить для нас торгівля людьми, які останніми роками стають все більш актуальними. Статистика констатує, що в світі 14 200 000 чоловік залучені до цієї ганебної індустрії. На жаль, Україна є однією з основних країн-постачальників «живого товару» до работоргівлі всього світу. В Україні щороку, за даними МВС, потрапляє в трудове рабство близько 30 000 чоловік. 15% жертв мають вищу освіту, а більше 40% закінчили коледж або технікум. Найпоширеніші шляхи потрапляння до тенет торгівців людьми - трудова міграція, секс-індустрія, дитяча праця. Тому необхідні спільні зусилля державних органів, освітніх закладів та громадських організацій в змозі донесення до молоді інформації про ризики і загрози, які пов`язані з проблемою торгівлі людьми.
У Шевченківському районі напрацьовано досвід залучення студентської молоді до протидії торгівлі людьми. Зокрема, тільки восени 2014 року відбулися такі знакові події, як Форум активної молоді, акція «Walk for Freedom» («Хода заради свободи»), інформаційна акція «фотосушки» у НМУ ім. О. Богомольця.
Учасники круглого столу обговорили механізм взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, з метою мобілізації усіх наявних ресурсів для забезпечення захисту прав громадян. Як результат, був визначений алгоритм створення інформаційно-просвітницької системи протидії у вищих навчальних закладах. Перша сходинка - освітньо-виховні семінари, друга - практичні тренінги із набуття навичок запобіжних дій в потенційно небезпечних ситуаціях, убезпечення себе і своїх близьких, протидії конкретним випадкам торгівлі людьми. Наступним етапом є просвітницькі масові студентські акції (форуми, флеш-моби, драйв-акції та інші «провокації»). Завершальним етапом є створення у вищих навчальних закладах профільних громадських організацій, спрямованих на протидію торгівлі людьми.
Зустріч проходила в теплій і невимушеній атмосфері. Наприкінці дискусії присутні дійшли висновку, що проведення превентивної роботи в громаді здатне значно мінімізувати ризики, пов'язані із потраплянням наших співвітчизників у сферу торгівлі людьми.