Охорона та збереження ранньоквітучих та занесених до Червоної книги України рослин
Опубліковано 20 лютого 2018 року о 12:24
Щороку у весняний період триває масова торгівля ранньоквітучими видами рослин, у тому числі занесених до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення.
Задля збереження видів рослин, занесених до Червоної книги України, Мінприроди щороку ініціює проведення операції «Первоцвіт», метою якої є запобігання протиправному збиранню, продажу та вивезенню за межі України рідкісних видів рослин.
Збереження первоцвітів залежить від свідомого ставлення до проблеми кожного з нас. Ми з нетерпінням чекаємо пори, коли розтане сніг, прилетять птахи і з’являться перші вісники весни – первоцвіти. Первоцвіти – безцінний дар природи, перша посмішка весни, прикраса лісів. Однак поступово наші ліси збіднюються на ці чудові творіння природи, і на сьогодні вже більша частина первоцвітів належить до категорії рідкісних і зникаючих рослин та занесені до Червоної книги: всі види сон-трави, підсніжник звичайний, тюльпан дібровний, проліска сибірська, горицвіт весняний, первоцвіт дрібний, шафран сітчастий.
Цим рослинам не страшні ані раптовий сніг, ані люті морози, - до примх природи вони чудово пристосувалися. Але у них є інший ворог від якого важко врятуватися - це ми з вами. Прогулянка до лісу ранньої весни - просто спокуса. Але не поспішайте рвати це чудо! Збирання первоцвітів не дає рослинам можливості утворити насіння, пошкоджуються сусідні квіти, ламаються стебла і бруньки. Ми знищуємо ці квіти, якщо збираємо і продаємо, та допомагаємо знищувати, якщо купуємо. Квітка первоцвіту у вазі - полонянка, приречена на загибель. Збережемо прекрасні квіти для нащадків!
Джерело: http://solor.gov.ua