Обмін досвідом: як покращити роботу з оприлюднення відкритих даних
Опубліковано 15 лютого 2017 року о 18:06
Сьогодні, 15 лютого, в приміщенні Шевченківської райдержадміністрації відбулося засідання «круглого столу» з питання: «Виконання вимог постанови КМУ від 30.11.2016 № 867 «Деякі питання оприлюднення публічної інформації у формі відкритих даних», де участь взяли відповідальні особи за оприлюднення відкритих даних з десяти районів столиці. Ініціатором засідання виступив відділ з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Шевченківської РДА. Приємно відмтити,що Шевченківська районної в місті Києві державної адміністрації стала першою серед районів столиці і увійшла у п’ятірку лідерів по кількості оприлюднених електронних документів органами державної влади України на єдиному порталі http://data.gov.ua.
Привітав учасників засідання керівник апарату Шевченківської РДА Віталій Царан. Під час засідання «круглого столу» присутні увагу зосередили на найбільш важливих моментах щодо виконання постанови КМУ від 30.11.2016 № 867 «Деякі питання оприлюднення публічної інформації у формі відкритих даних». Про вимоги до формату і структури наборів даних, що підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, періодичність оновлення та порядок їх оприлюднення, а також перелік таких наборів даних розповів головний спеціаліст відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Сергій Бондар, який продемонстрував на прикладі, як відбувається завантаження інформації. Відбувся обмін досвідом між колегами. Також напрацювали певні рекомендації з метою удосконалення роботи з оприлюднення відкритих даних в районних адміністраціях.
Сьогодні розвиток відкритих даних є пріоритетним завданням багатьох демократичних країн. Це інструмент для економічного зростання, прозорості уряду та участі громадськості. Нагадаємо, що ще у квітні 2015 року було прийнято зміни до Закону України «Про доступ до публічної інформації», які ввели в Україні поняття «відкриті даних». Суть концепції відкритих даних полягає у тому, що такі дані мають бути вільними у доступі, з можливістю вільного подальшого використання. Основною перевагою відкритих даних є їхня зручність. З їх запровадженням зникає необхідність пошуку інформації у різноманітних джерелах, оскільки вони тематично згруповані на єдиному порталі http://data.gov.ua.