Навігатор на 9-те жовтня: куди піти у Києві
Середина робочого тижня позаду - отже, можна зробити культурну паузу. А ми підготували цікаву і теплу програму на вечір. Сьогодні на вас чекають лекція про історію та озброєння УПА, спростування поширених еко-міфів, показ першого радянського істерну про кримських татар "Алім", неймовірний концерт бандуриста, пезентація науково-фантастичного роману, прем'єра балетів та багато іншого.
ВЕЧІР ШІСТДЕСЯТНИКІВ.
Літературно-мистецький вечір пам'яті Івана Світличного
Літературно-мистецький вечір до 90-річчя літературознавця, перекладача, поета, громадського діяча і правозахисника, лауреата Шевченківської премії (1994) Івана Світличного. У заході візьмуть участь друзі-шістдесятники: Богдан Горинь, Галина Севрук, Василь Перевальський; літературознавці: Микола Жулинський та Людмила Тарнашинська; завідуюча музеєм Шістдесятництва Олена Лодзинська; актриса Галина Стефанова, а також учасники Руху опору 60-80-х років в Україні.
Коли: о 17.00
Де: Національний музей літератури України, вул. Богдана Хмельницкого, 11
Вхід вільний
ВЕЧІР ІСТОРИЧНИЙ.
Молоді українці і "Молода" Європа: націєтворення межі 19–20 ст.
Формування модерних націй у ХІХ столітті – процес у чомусь спільний як для імперських, так і для колоніальних народів. Визначальними ставало протиборство молодого (часто радикального) і консервативного поколінь. У Європі впродовж ХІХ століття виникли масштабні культурно-просвітницькі та політичні рухи: «Молода Італія», «Молода Польща», «Молода Німеччина», «Молода Угорщина», «Молода Англія» «Молодотурки» і горезвісна «Молода Боснія», яка виявилася найфатальнішою для всієї старої Європи. Україна не стояла осторонь. І вже у 1893 році було оприлюднено «Profession de foi молодих українців» - документ, що проголосив, чого хоче «Молода Україна». Як же виглядав цей рух у порівнянні з європейськими «молодими» рухами? І не менш важливе питання: яку ціну довелося заплатити за спробу реалізації шляхетної ідеї?
Коли: о 18.30
Де: Книгарня "Є", вул. Лисенка, 3
Вхід вільний
УПА. Історія створення, однострій, озброєння
На заході лектор закцентує свою увагу на таких тезах: коли і в яких умовах виникла УПА, затвердження дати створення; який вигляд мали вояки УПА: однострій та озброєння; як святкували Покрову вояки УПА; УПА: від боротьби до збройного підпілля. Лектор - керівник військово-історичного клубу ВІК "Повстанець", співробітник Українського інституту національної пам'яті Владислав Куценко - продемонструє однострої та зразки зброї.
Коли: о 19.00
Де: Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану, Майдан Незалежності, 18/2
Вхід вільний, реєстрація
ВЕЧІР ЕКОЛОГІЧНИЙ.
Чому всі говорять про zero waste? Руйнуємо 12 еко-міфів!
На лекціі засновниць ГО О.ЗЕРО та OZERO — першої zero waste компанії в Україні ви дізнаєтесь про 12 еко-міфів. Зокрема, чи правда, що в Європі вже геть немає сміття? Невже пластик дійсно придумали злодії? Сортування — це справді рішення усіх проблем? Чи нам все ще потрібне сміттєве відро вдома? Як ми можемо стати кориснішим для себе і для світу.
Коли: о 19.00
Де: Dialog hub, вул. Володимирська, 43
Вхід вільний, реєстрація
ВЕЧІР В ТЕАТРІ.
Інноваційний театральний проект за мотивами творів Вільяма Шекспіра, створюваний за новітнім методом креативної акторської образної імпровізації на основі практичних і теоретичних напрацювань започаткованих українським театральним режисером Лесем Курбасом.
Коли: о 19.00
Де: Центр Леся Курбаса, вул. Володимирська, 23Б
Вхід вільний
ВЕЧІР В КІНО.
Вечір кіно однієї режисерки
Це буде кіновечір режисерки Валерії Сочивець, яка є президенткою і співзасновницею ГО "СУК". У програмі заходу 2 короткі метри: "Знеболювальне" (Лікар змушений їхати разом із своєю пацієнткою в гори. Це буде подорож, яку він ніколи не зможе забути) та "Гойдалки" (У Новорічну ніч сталося нещастя: дівчина потрапила до реанімації, а її друг в результаті шокового стану перестав розмовляти).
Коли: о 19.00
Де: Музей історії Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7
Вхід вільний, реєстрація
Кіноклуб Oldschool. Українські кінохіти 1920-х. АЛІМ
В рамках Паралельної програми Музей кіно: Виставка ВУФКУ. Lost & Found відбудеться показ фільму Кіноклубу Oldschool: українські кінохіти 1920-х.
“АЛІМ” (1926) – перший радянськиий істерн, знятий режисером Георгієм Тасіним за мотивами кримськотатарської легенди, перетвореної 1925 року на п’єсу репресованим кримськотатарським письменником Іпчі Умером. Зйомки консультував директор кримського національного музею – у фільмі з особливою точністю намагалися зафіксувати автентичні деталі життя і побуту кримських татар. Музику до картини в 2014 році на замовлення Довженко-Центру створив Енвер Ізмайлов — український джазмен кримськотатарського походження, віртуоз-гітарист і композитор, Народний артист України.
Коли: о 19.00
Де: Довженко-центр, вул. Васильківська, 1
Вартість: вхідний квиток на виставку ВУФКУ. Lost & Found – 80 грн., пільговий – 50 грн.
ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ.
Я-Віртуоз!
Юні віртуози із Києва, Харкова, Дніпра вийдуть на сцену разом із Симфонічним оркестром Українського радіо Геніальні твори Баха, Моцарта, Рахманінова, Лало, де Фалья прозвучать для Вас у виконанні юних віртуозів у одній яскравій концертній програмі разом із чарівною українською музикою.
Коли: о 19.00
Де: Будинок звукозапису Українського радіо, вул. Л. Первомайського, 5 В
Вартість квитка: 70-150 грн.
Концерт "Неймовірна бандура"
Після концерту соліста НАОНІ оркестру Георгія Матвіїва ви заново відкриєте для себе бандуру. Винахідник власної унікальної техніки гри на цьому інструменті подарує незабутню насолоду, виконавши як ліричні, навіть, інтимні композиції, так і абсолютно вражаючі драйвові п’єси, які назавжди змінять Ваше уявлення про цей інструмент.
На сьогоднішній день Георгій є одним з найбільш концертуючих бандуристів України. В 2012 році він став першим музикантом з України, хто взяв участь у Європейському Джазовому Оркестрі. В концерті також беруть участь: Андрій Юськевич - перкусія, Марія Смолінська - бандура.
Коли: о 19.00
Де: Арт-центр ім. Івана Козловського Національної оперети України, вул. Хрещатик, 50-Б
Вартість квитків: 150 грн.
ВЕЧІР З МИСТЕЦТВОМ.
Арт-Середа: Мойра Вільямс Artist-talk
Американська художниця представить результати своїх досліджень та розповість про мистецтво, що створюється людьми з інвалідністю, а також поділиться досвідом роботи над проєктами, які поєднують теми інвалідності, екології та науки. Мойра також розкаже про свій нещодавній кураторський проєкт TALK BACK та навчить явищу під назвою “crip horizons”.
Коли: о 19.00
Де: IZONE, вул. Набережно-Лугова, 8
Вхід вільний
Виставковий проект "Руки і світ мистецтва"
Виставка Володимира Костирко. За словами автора, це продовження ілюстрування історій на тему морального релятивізму в так званому світі мистецтва... Створення атласу аномії. Або альбому девіацій, злочинів, самогубств серед гравців на полі мистецтва... Є класифікація суїцидів. Початковий задум був проілюструвати її прикладами самогубств митців...
Коли: о 19.00
Де: Я Галерея, вул. Хорива, 49Б
Вхід вільний
ВЕЧІР ЛІТЕРАТУРНИЙ.
Ілларіон Павлюк презентує роман «Танець недоумка» у Києві
Ілларіон Павлюк, автор нуарного детективу «Білий попіл», презентує нову книжку — органічне поєднання наукової фантастики та психологічної прози — роман «Танець недоумка». Головний герой роману «Танець недоумка» робить помилку за помилкою. І лише тоді, коли починає це усвідомлювати, настають зміни. Його доля визначена — у героя, можливо, є генетична хвороба, яка пришвидшує його деградацію з кожною хвилиною. Його основна цінність — сім'я. Найбільший страх — за їхнє майбутнє.
Коли: о 19.00
Де: Центральна бібліотека ім. Т.Г. Шевченка для дітей, проспект Перемоги, 25А
Вхід вільний
ВЕЧІР З ФОТО
Відкриття виставки Мебрі Кемпбелла
Фотограф відомий як автор, котрий робить чорно-білі знімки з тривалими експозиціями, що давно стало одним із стандартів для цього стилю фотографії, однак рідко кому вдається досягати рівня естетики й екзистенціальної драми, якого досягає Кемпбелл. На експозиції можна буде побачити і кольорові фотографії його ранніх періодів творчості, які значно відрізняються від нинішнього, але представляють не менший інтерес.
Коли: о 19.00
Де: Brucie Collections Gallery, вул. Січових стрільців, 55 б
Вхід вільний
ВЕЧІР ХОРЕОГРАФІЧНИЙ.
Паперові тигри | Де ти? - прем'єра сучасних балетів
Два одноактних сучасних балету ми об'єднали однією темою сновидінь, розділившись при цьому в їх реалізації і постановці. Вже відомий і звичний тандем двох хореографів - Катерина Водзянська і Анатолій Водзянский - цього разу розширює межі, висловлюючи свої асоціації, пов'язані з темою сновидінь, за допомогою руху, створюючи прем'єри кожен окремо.
Коли: о 19.00
Де: Київська опера, вул. Межигірська, 2
Вартість квитків: 200-600 грн.
ВЕЧІР КОРИСНИЙ.
Створюємо капсульний гардероб осінь/зима
Якщо ви хочете створити функціональний гардероб, який буде працювати на вас і підходити до вашої сфері діяльності в повсякденному житті – запрошуємо відвідати воркшоп та отримати готові рекомендації.
Коли: о 19.00
Де: Академія творчої індустрії, вул. Василенка, 7
Вхід вільний, реєстрація
За інформацією: https://vechirniy.kyiv.ua