Навігатор на 3-те жовтня: куди піти у Києві
Поки надворі бабине літо, не варто сидіти вдома. Сьогодні на вас чекають презентація книги про маловідомі історичні місця Голосіївського району, зустрічі з визначним дослідником радянського кінематографу Євґєнієм Марґолітом, письменниками Тарасом Прохасько та Оксаною Забужко, вистава про Марію Каллас, безкоштовні концерти творів українських композиторів, відкриття нових виставок та багато іншого.
ВЕЧІР З МИСТЕЦТВОМ
Так, але. Олена Придувалова Тарас Прохасько
Творча колаборація письменника та художниці - одкровення та неймовірний збіг їх поглядів на життя та світ, рідкісне "попадання" в один чудовий процес, який неймовірно точно відтворив філософію мистецького простору обох авторів. Так, в співавторстві, народилася книга есеїв письменника Тараса Прохаська "Так, але..." та серія картин Олени Придувалової, що увійшли до видання і були написані спеціально до цього проекту.
Коли: о 18.30
Де: Національний заповідник «Софія Київська», вул. Володимирська, 24, Хлібня
Вхід вільний
Slightly Altered. Synchrodogs
Серія фотографій була створена під час подорожі Карпатами і має на меті дослідити, як далеко зайшло втручання людини у начебто дикі території. Результатом спостереження стала серія “Трохи змінені” – роздуми над тим, як змінюється людина, коли змінює навколишнє середовище. У своєму проекті Synchrodogs створюють інсталяції, “життя” яких обмежене одним днем. Зафіксовані лише на фотографіях, ці об`єкти постають перед нами у ландшафті, який так само швидко змінюється та зникає внаслідок вторгнення людини.
Коли: о 19.00
Де: Dymchuk Gallery, вул. Ярославська, 21
Вхід вільний
Тріарт Evening
Галерея Лавра запроваджує новий формат арт-вечорів, який об’єднує декілька мистецьких презентацій в рамках одного вечора.
Одночасно буде презентовано 3 нових проекти:
SENSATION. Автори: Антон Поперняк (живопис) / В’ячеслав, Олександр Притули (скульптура). Простір Mironova Foundation.
FASHION. ICON. Автори: Даша Кандинська (живопис) / В’ячеслав, Олександр Притули (скульптура). Малий зал галереї мистецтв Лавра.
COLOR SIDE. Автор: Костянтин Роготченко. Великий зал галереї мистецтв Лавра.
Коли: о 19.00
Де: Галерея мистецтв "Лавра", вул. Лаврська, 7
Вхід вільний
ВЕЧІР В КІНО
Кінокульт. «Усі знають»
Стрічка «Усі знають» Асгара Фархаді відкрила 71-й Каннський кінофестиваль. Головні ролі виконали Пенелопа Крус та Хав’єр Бардем.
За сюжетом Лаура подорожує з Буенос-Айреса до маленького іспанського села, в якому провела своє дитинство. Разом з чоловіком та донькою вона оселяються в маєтку, де відбудеться весілля її сестри. Та сімейне святкування припиняється зі зникненням доньки Лаури. У спробах знайти дитину вся родина поступово дізнається страшну правду, яку зберігала у таємниці головна героїня.
Коли: о 18.59
Де: Київський телецентр Олівець, вул. Мельникова, 42
Вхід вільний, реєстрація
Прем'єра анімаційного фільму «Пограбування за Фрейдом»
Кваліфікований психоаналітик Рубен Брандт ефективно лікує закоренілих злочинців, але його самого починають переслідувати нічні кошмари, навіяні відомими картинками. Йому здається, що єдиний спосіб вилікуватися — це викрасти тринадцять шедеврів із найбільших музеїв світу.
Фільм демонструється англійською мовою з українськими субтитрами.
Коли: о 19.00
Де: Баттерфляй DeLuxe, вул. Антоновича, 50,
Вартість квитків: 110-120 грн.
Flyin’ Dutch – фестиваль нідерландського кіно
Відкриє фестиваль стрічка «Знайди цю тупу маленьку сучку і кинь її в річку» (реж. Бен Бранд). Портрет 15-річного підлітка, який зіштовхується з наслідками розміщення відео в інтернеті. Фільми демонструватимуться мовою оригіналу з українськими субтитрами.
Коли: о 19.20
Де: Кінотеатр «Жовтень», вул. Костянтинівська, 26
Вартість квитків: 95 грн.
ВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ.
Невідомі периферії Києва. Голосіївський район
У книзі розглянуто історію розвитку усіх історичних місцин на терені Голосіївський району – найбільшого у Києві, за площею майже рівного королівству Ліхтенштейн, але досі не дослідженому. Детально згадано усі історичні місцевості, що існують або існували – аж до найменших хуторів (відомості про деякі з них досі ніде не публікувалися, а їх історія не досліджувалася).
Коли: о 19.00
Де: Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В.Г. Заболотного, просп. Перемоги, 50
Вхід вільний
ВЕЧІР ДИСКУСІЙНИЙ
Де Україна, а де архітектура?
В рамках події запрошені спікери поділяться власними думками та уявленнями про компетенції та експертизи сучасного архітектора, а також де і як їх можна здобути. На події можна буде дізнатися чому вступний екзамен із рисунку або фокус виключно на історії архітектури відкидують нас назад у формуванні власної культури архітектури і планування.
Коли: о 19.00
Де: Urban Space 500, вул. Б. Грінченка, 9
Вхід вільний, реєстрація
ВЕЧІР ВІДКРИТТІВ
Презентація книги Євґєнія Марґоліта «В очікуванні відповіді»
Запрошуємо на зустріч з визначним дослідником радянського кінематографу Євґєнієм Марґолітом, який представить у Києві свою нову книгу «В очікуванні відповіді». Нове дослідження Євґєнія Марґоліта – це своєрідний путівник ключовими етапами історії кіно, в якому автор ретельно осмислює радянську кінематографічну спадщину.
Коли: о 19.00
Де: музейна крамниця «Довженко-Центру», вул. Васильківська, 1
Вхід вільний
ВЕЧІР ЛІТЕРАТУРНИЙ.
Зустріч через півстоліття
«Ієрихонські трубачі» відомого чеського композитора, піаніста й письменника Іллі Гурніка (1923–2013) — це збірка дотепних, мудрих і іронічних оповідань та фантазій на музичні теми, яка здобула по-пулярність у пору славетної «Празької весни» (вперше видана 1965 р.) й давно стала в чеській культурі класикою. Перший переклад цієї книжки на українську мову здійснив у кінці 1960-х Стефан Забужко, батько письменниці Оксани Забужко. Нинішнє перевидання допо-внює автобіографічна повість-дослідження Оксани Забужко «Код Гурніка», що вперше відкриває читачеві невідомі сторінки з історії українського «шістдесятництва» й допомагає по-новому поглянути на наше недавнє минуле.
Коли: о 19.00
Де: Сцена 6, Довженко-Центр, вул. Васильківська, 1
Вхід вільний
ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ
Пам'яті Віктора Косенка присвячується
У день 81 роковин Віктора Косенка в його домі впродовж дня лунатиме музика. О 16.00 до музею завітають студенти та викладачі КМАМ ім. Р.Рлієра і представлять концерт-лекцію. Прозвучить прем'єра романсу Р.Глієра на поезію С.Маковського "Безумный жрец", присвяченого Івану Народному.
А о 19.00 для Вас гратимуть лауреати міжнародних конкурсів, піаністи Анастасія Толстоног, Микола Чикаренко та співачка Тетяна Єсипова (меццо-сопрано). У програмі: Вибрані етюди з циклу "11 етюдів" тв.8, Ноктюрн-фантазія, Три мазурки, Дві поеми-легенди тв. 12, Вальс fis-moll та романси композитора.
Коли: о 16.00
Де: Музей-квартира В.С. Косенка, вул. М. Коцюбинського, 9
Вхід вільний
Лятошинський Тріо / Kyiv Music Fest
Артисти, що активно просувають Фонд раритетних інструментів в Україні, дадуть концерт в рамках XXX ювілейного Міжнародного фестивалю «Київ Музик Фест-2019».
У програмі: Ф. Шуберт «Ноктюрн для фортепіано, скрипки та віолончелі», D897, М. Скорик «Тріо для фортепіано, скрипки та віолончелі» (2017), Б. Лятошинський «Тріо для фортепіано, скрипки та віолончелі №2» Тв. 41.
Коли: о 19.00
Де: Національна Філармонія України, Володимирський узвіз, 2
Вхід вільний
ВЕЧІР В ТЕАТРІ.
Вистава "Каллас"
Обожнювана усім світом співачка Марія Каллас усе життя намагалася заслужити любов. Спочатку — байдужої до неї матері. Потім — впливового чоловіка, старшого за неї на 27 років, котрий любив артистку Каллас, але не жінку. А замкнув цей ланцюжок найбагатший чоловік у світі — Арістотель Онассіс, котрий зрадив Марію заради власних інтересів. Основою вистави стали факти та домисли пов’язані з найважливішими моментами біографії Марії Каллас.
Коли: о 19.00
Де: Арт-центр ім. Івана Козловського, вул. Хрещатик, 50-Б
Вартість квитків: 100 грн.
Кармен.TV_Раду Поклітару_Київ
Відома всім історія циганки, героїні новели Проспера Меріме, одержала у цьому балеті нове, несподіване трактування.
Завдяки новаторській хореографії Раду Поклітару, сценічне життя персонажів вистави наповнилося пронизливими сучасними інтонаціями, зберігши при цьому весь шарм Іспанії ХІХ століття, а геніальна музика опери «Кармен» дала можливість створити абсолютно нову виставу – не зрадивши при цьому духу Жоржа Бізе, який обезсмертив севільську циганку.
Коли: о 19.00
Де: Київська опера, вул. Межигірська, 2
Вартість квитків: 100 -500 грн.
За інформацією: https://vechirniy.kyiv.ua