Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Шевченківська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Навігатор на 2-ге жовтня: куди піти у Києві

Опубліковано 02 жовтня 2019 року о 09:27
фото

Погода вже по-осінньому прохолодна, але ми знаємо, що вас зігріє ввечері  - емоційно та пізнавально. Сьогодні на вас чекають концерт творів Вівальді з видатним італійським скрипалем, презентація книги про справу Василя Стуса, поради, як спланувати подорож до Італії,  перегляд першого українського пригодницького детективу 1920-х років, захоплюючі розповіді про мистецтво Флоренції та таємниці ікон, лекція про 10 кроків до здорового життя та багато іншого. 

ВЕЧІР ВІДКРИТТІВ

Демократія дитячого майданчика /Démocratie de l'aire de jeux

Презентація альбому «Демократія дитячого майданчика – спеціального проекту французького фотографа Франсіса Мазюе (Київ – Париж), Департаменту суспільних комунікацій КМДА,  громадської організації "Київ.Стратегія 2025", видавництва "Pinzel". 
Цей альбом - книжкова музеєфікація маловідомих закутків Києва. Альбом підкреслює значення дитячого майданчика як окремого архітектурного явища та невід’ємного елементу в урбаністичному ландшафті сучасного Києва. Для автора Київ є єдиним гармонійним організмом. Поява цього арт-буку в Рік Франкофонії в Україні надає важливого імпульсу розвитку стосунків України і Франції та франкофонних країн у царині культурної дипломатії.

Коли: о 17.00
Де: кулуари другого поверху КМДА, вул. Хрещатик, 36
В програмі - Семюел Андрєєв «Lighting Up» (2018), Віталій Вишинський «Астероїди» (2017) Олександр Щетинський
«Сім миттєвих кадрів» для контрабаса та фортепіано (2005), Ярослав Верещагін «Фреска» для контрабаса і фортепіано. Виконують Назар Стець (контрабас) та Костянтин Товстуха (фортепіано).
 
Коли: о 17.00
Де: Національна Спілка Композиторів, вул. Пушкінська, 32 
Вхід вільний
До 80-річчя композиторки Лесі Дичко прозвучить її Урочиста літургія. Виконує Муніципальний академічний камерний хор «Київ» та солісти. 

Коли: о 17.00
Де: Лютеранський Собор Святої Катерини, вулиця Лютеранська, 22
За участю Київського камерного оркестру відбудеться концерт «Вівальді: зародження, слава, згасання» як відкриття П’ятого італійського фестивалю барокової музики «Italia Festival Barocco». Знаний у світі диригент та скрипаль Федеріко Гульєльмо гратиме на скрипці майстра Франческо Гобетті, яка створена 1721 року у Венеції.

Коли: о 19.00
Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2
Вартість квитків: 170-340 грн.

Домра. Сучасний погляд // Камерний оркестр "Лік Домер"
 
Камерний оркестр «Лік Домер» презентує програму творів українських композиторів для домри і гітари, домбри і фортепіано та для оркестру домр.

Коли: о 19.00
Де: Оперна студія НМАУ імені Петра Чайковського, вулиця Архітектора Городецького, 1-3/11
Вхід вільний

ВЕЧІР З МИСТЕЦТВОМ

Виставка графіки та фото робіт. Тамаз та Нанука Аваліані

Виставка графіки та фоторобіт в рамках фестивалю Україно-Грузинської дружби "Тбілісоба на Андріївському узвозі". Тамаз Аваліані представляє творчість молодої грузинської фотохудожниці Нанукі Аваліані.

Коли: о 18.00
Де: Музей-майстерня І.П. Кавалерідзе, Андріївський узвіз, 21
Філософія квітів не залишила байдужою і фотохудожницю Ірину Бекетову. Вона займається макрозйомкою вже 11 років і свій стиль визначає як фотоімпресіонізм. Побачити незвичайне в звичайному і поділитися цим з глядачем – основне завдання, яке ставить перед собою мисткиня.В експозиції будуть представлені 15 фотографій  на полотнах. 

Коли: о 18.00
Де: Музей історії Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7 
Вхід вільний

ВЕЧІР З ПЕРФОРМАНСОМ

Handmade changing room // Перформанс. Відкриття виставки
Перша персональна виставка в Україні провідної польської художниці Патриції Півош. У творчій співпраці з українськими мисткинями - композиторкою і саунд-дизайнеркою Тетяною Хорошун та перформеркою і хореографкою Ольгою Кебас - разом з колективом молодих артистів вони створять перформативне дійство із залученням глядачів.
Проект "Handmade changing room" полягає у побудові "структур почуттів" шляхом упорядкування різних типів просторів, в яких глядач зустрічається з роботою. Авторка проекту Патриція Півош зізнається, що створює інтимні ситуації, коли учасник, який входить до певного місця, автоматично стає його частиною. 
 
Коли: о 18.30
Де: Інститут проблем сучасного мистецтва, вул. Коновальця, 18д
1989 року студент Вахтанг, уродженець Тбілісі, вперше почув про Василя Стуса, а через 30 років як відомий український історик видає книжку, щоб змінити “плакатне” ставлення до поета та його сучасників-однодумців. “Їм теж було по 20-30 років, і вони теж хотіли мати роботу, батьківство, відпочивати, мріяли про творчість. Але все пішло шкереберть, бо була така держава”, – розповідає Кіпіані. Називає свою роботу спробою пояснити, що не зараз назвали Стуса героєм, а він став ним у боротьбі за право говорити в літературі. За словами автора, видання показує Стуса як просто людину, громадянина, правозахисника, творчу постать. 

Коли: о 18.30
Де: Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану, Майдан Незалежності, 18/2
PinchukArtCentre запрошує на другу лекцію літературної програми до виставки «Заборонене зображення». Лекція письменника та дослідника Олега Коцарева «Харків – друга столиця літературного авангарду 1920-1930-х років» буде присвячена українським письменника-авангардистам, котрі працювали в Харкові у 1920 – 30-х роках: від Поліщука до Ялового, від Йогансена до Троянкер. Окрім того, лектор розповість про середовище і контекст, в якому творили письменники-експериментатори, та саме місто-експеримент Харків.

Коли: о 19.00
Де: PinchukArtCentre, вул. Велика Васильківська/Басейна 1/3-2, 3й поверх
Вхід вільний, реєстрація 

ВЕЧІР ПРАКТИЧНИЙ

Італійські канікули: Як спланувати свою подорож?
 
Спікерки розкажуть, як комфортно і бюджетно дістатися італійських міст з України, чим подорожувати по Італії, що важливо знати про поїзди та автобуси, як обрати район проживання та не платити додаткові збори.
 
Коли: о 17.00
Де: ЦеХАБ Київ, вул. Хрещатик, 29
Вартість квитка: 300 грн.

Зіграй свою Роль. Сцена vs Життя
Покрокова інструкція Як стати Актором і як акторські здібності можуть допомогти по життю. Актор, телеведучий, радіоведучий, коуч Андрій Любіч – розповість про  те, чому ми часто вже не подобаємося собі на селфі, публічний виступ - хвилювання, помилки, робота з текстом, прості акторські інструменти, які приковують до вас увагу аудиторії (на прикладах читання поезії).

Коли: о 19.00
Де: Dialog hub, вул. Володимирська, 43
Вхід вільний, реєстрація 

ВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ

Флоренція як музей сімейства Медічі
 
Флоренція - місто, де на кожній вулиці залишилась пам`ять про наймогутнішу родину, без якого Ренесанс навряд чи був можливим. Але без волі й кількарічної боротьби останньої представительки роду Анни Марії Луїзи у XVIII ст. не було б музею Уффіцци, а більшість скарбів видатних флорентійських художників зникли б у численних приватних колекціях після розпродажів. Про те, якими були щедрі меценатські пожертви місту і як місто зберігає пам`ять про великих правителів республіки розповість мистецтвознавиця Діана Клочко.

Коли: о 19.00
Де: Мистецька книгарня Nebo, вул. Чигоріна, 59,
Вартість квитків: 150 грн., студентам та людям поважного віку - 100 грн за лекцію (за умови надання відповідного документу);

Таємниці великих шедеврів. Андрій Рубльов "Трійця» або як читати ікони
Образ «Трійці» Андрія Рубльова - найвідоміше і таємниче зображення Бога в історії православної іконографії. Як вдалося Андрію Рубльова створити новий канон старозавітного сюжету? Що означають різні кольори вбрання ангелів? На лекції розкажуть, що таке іконописний канон, яке значення має колір в іконі, як читати знаки і символи в іконах, чому в більшості творів автор ікони невідомий.

Коли: о 19.00
Де: Музей історії Києва, вул. Б. Хмельницького, 7
Вартість квитків: 180 грн.


ВЕЧІР В КНО

Кіноклуб Oldschool. Українські кінохіти 1920-х

«УКРАЗІЯ» (1925, 63 хв. Режисер: Петро Чардинін; монтажна версія 2012 року). Музика (у записі): Minimatikon, 2013.
Перший український пригодницький детектив став одним із перших блокбастерів того часу. Шпигунська історія про інтервенцію білогвардійців на північ України.  
Режисер Петро Чардинін (Пьотр Красавцев) – піонер російського, латвійського та українського кіно, автор кількох найдорожчих постановок ВУФКУ. Сучасний саундтрек до фільму в 2013 році на замовлення Довженко-Центру створив гурт Minimatikon —  заснований спеціально для озвучування німого кіно проєкт польського гурту Orange the Juice.

Коли: о 19.00
Де: Довженко-Центр, вул. Васильківська, 1, 5й поверх
Вартість квитків: вхідний квиток на виставку ВУФКУ. Lost & Found – 80 грн., пільговий – 50 грн. (школярі з 11 років, студенти та пенсіонери за наявності дійсного посвідчення),  вхід вільний для співробітників музеїв, дітей до 10 років, осіб з інвалідністю 1-2 групи, учасників бойових дій за наявності дійсного посвідчення.


ВЕЧІР З РЕЖИСЕРКОЮ

Арт-Середа: Надія Парфан Artist-talk

Режисерка, культурна менеджерка та громадська активістка Надія Парфан проведе Artist-talk та розповість про свій досвід, реалізовані проекти та нові ідеї. Надія є співзасновницею міжнародного фестивалю кіно та урбаністики «86», що з 2014 по 2018 роки відбувався у Славутичі неподалік Чорнобиля. Вона також авторка ідеї та креативна продюсерка документального проекту MyStreetFilmsUkraine.

Коли: о 19.00
Де: IZONE, вулиця Набережно-Лугова 8, 4 поверх, студія 2
Вхід вільний


ВЕЧІР В ТЕАТРІ

Майн Кампф, чи Шкарпетки в кавнику

Гітлера не прийняли до Віденської академії мистецтв. Позбавивши його можливості стати художником, доля подарувала людству геніального вбивцю. Старий єврей Шломо Герцель, філософ і поет, пожалів хлопчиська. Якби Шломо тільки знав, що буде попереду, й яку страшну книгу – «Нове Євангеліє» – напише цей «пророк»! Ми з вами знаємо… Але як і раніше помиляємося, обираючи тих, за ким йдемо.

Коли: о 19.00
Де: Театр драми і комедії на лівому березі, пр. Броварський, 25 
Вартість квитків: 150-270 грн.


ВЕЧІР КОРИСНИЙ.

10 кроків до здорового життя

На лекції говоритимуть про такі ключові вузли або точки впливу: харчування, профілактику хвороб, психічне здоров’я, взаємодію із лікарями, джерела інформації, схуднення та набір ваги, фізичну активність, піклування про здоров’я в подорожах, вміння розуміти своє тіло, сон і біоритми.  Лекторка: Даша Озерна – ведуча програм "ФізКультура" та "Британські вчені" на UA: Радіо Культура, наукова журналісткаю

Коли: о 19.30
Де: Mezzanine, вул. Нижньоюрківська, 31
Вартість квитків: 250 грн.

За інформацією: https://vechirniy.kyiv.ua


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux