Навігатор на 17-те жовтня: куди піти у Києві
Якщо робочий тиждень видався важким, ми підкажемо, де ми зможете відпочити та провести вечір цікаво та корисно. Сьогодні на вас чекає відкриття виставки творів унікальної гуцульської художниці Параски Плитки-Горицвіт, зустріч з Ольгою Герасим’юк на презентації її книжки, прем'єра документального фільму «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго», закриття Фестивалю музики Левка Колодуба, концерт електричного струнного квартету з Польщі, яскраве шоу Dakh Daughters та багато іншого.
ВЕЧІР ОСВІТНІЙ
Ідентифікація
"Ідентифікація 2.0" - це фінал масштабного освітнього проекту «Відкривай Україну», в якому підлітки покажуть своє бачення реформ в країні, презентують стартапи та свіжі ідеї розвитку громадянського суспільства. 26 команд школярів з усієї країни у формі пітчингу презентують свої проекти. Насичена музична програма з такими виконавцями, як: Illaria, Alloise, NESPROSTA, ILCHY, Лeв Шуров, Balaklava Blues та інші. Зіркова алея громадських організацій і наших партнерів, якы презентуватимуть свою діяльність, покажуть, розкажуть і навіть запросять до себе в гості.
Коли: о 18.00
Де: Палац Спорту, Спортивна площа,1,
Вхід вільний, реєстрація
ВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ.
Цикл освітніх зустрічей: "Історія мистецтва - це просто"
Темою зустрічі є головні виставки Відня цієї осені, а також музеї, які є одними з найкращих у світі. Вікторія Бурлака розповість про справжню "перлину" Відня - Художньо-історичний музей, де ви можете побачити "живу історію мистецтва". У величезній колекції музею є шедеври Тіціана, Рубенса, Веласкеса, Брейгеля. До того ж там відкривається виставка "Караваджо-Бернін", яка обіцяє стати сенсацією. Ви дізнаєтесь про ретроспективу одного з найкращих німецьких художників доби Відродження - Дюрера, яка проходить в Альбертині. Вікторія розповість про те, де треба дивитися Клімта і Шиле і те, що зараз проходить у музеї Леопольда, Бельведері та MUMOK.
Коли: о 19.00
Де: Інститут Проблем Сучасного Мистецтва, вул. Щорса, 18 д
Вхід вільний, реєстрація
ВЕЧІР З МИСТЕЦТОМ.
Відкриття виставки українського батика
Вперше широкий загал матиме можливість познайомитись з творами знаних українських митців 1950-х – 2016 рр. виконаних у техніці гарячого, холодного батика та вільного розпису. Серед авторів понад 20 - ти декоративних панно – відомі майстри та професійні художники України, які розпочинали опановувати мистецтво батика в Україні: Марфа Тимченко, Олександр Пащенко, Віра Лимаренко та інші. Багато з них були пов'язані з роботою на потужних шовкових комбінатах країни, які діяли в другій половині ХХ століття.
Коли: о 16.00
Де: Національний музей українського народного декоративного мистецтва, вул. Лаврська, 9, корп. 29
Вхід вільний
Параска Плитка-Горицвіт. Подолання гравітації
Параска Плитка-Горицвіт — гуцульська художниця, письменниця, філософиня, етнографка, фотографиня, яка мешкала у карпатському селі Криворівня. Творча спадщина мисткині – це понад 4 тисячі фотографій, близько 500 рукотворних книжок, сотні графічних творів, скульптури й витинанки. «Подолання гравітації» — це історія про власний всесвіт Параски Плитки-Горицвіт, що існував на межі реальності та фантазії, про сміливість бути вільною всупереч обставинам, про можливість подорожувати, не виїжджаючи з рідного села, про мрії й бажання творити.
Коли: о 18.30
Де: Мистецький арсенал, вул. Лаврська, 12
Вхід вільний
Карась Галерея: Андрій Блудов "City Vision"
Проект Андрія Блудова є завершальним в серії виставок-роздумів на тему віртуального світу майбутнього і його переплетення з реальністю. Віртуальна та додана реальність стають все більш і більш реальними, причому не тільки в сенсі технічному, але й в ідеологічному – набуваючи інституційних ознак та перетворюючись на повноцінний та глобалізований міт із усіма його принадами та функціоналом. Яким буде втілення цього міту? Що і як бачитиме наша свідомість буквально через 10 років, коли відбудеться чергова технічна революція? Як ми будемо зчитувати та розпізнавати нове модифіковане урбаністичне довкілля?
Коли: о 20.00
Де: Карась Галерея, Андріївський узвіз, 22-а
Вхід вільний
ВЕЧІР ЛІТЕРАТУРНИЙ.
Ольга Герасим’юк презентує книгу «Я повернулася. Люблю» у Києві
«Я повернулася. Люблю» – збірка есеїв та дорожніх нотаток, до якої увійшли тексти за понад десять років. Захопливі подорожі, знайомство зі світом через призму людських доль і характерів, доленосні знайомства, втрати та віднайдення себе – про все це у чуттєвій розмові з Ольгою Герасим’юк та модераторкою Ольгою Мусафіровою.
Коли: о 18.30
Де: Книгарня «Є», вул. Лисенка, 3
Вхід вільний
Презентація роману Юлії Ілюхи «Східний синдром» у Києві
Вони ніколи не зустрілися б, якби не війна на Донбасі. Гарячий вересень 2014-го звів разом адвоката-невдаху Васю, айтішника Макса та росіянку Таню, що втекла від чоловіка-садиста. У кожного — власна історія болючих втрат, яка штовхнула їх у бліндажі: Вася втікає в АТО від сварок із дружиною, Макс прагне помститися за вбиту наречену, а Таня мріє розпочати нове життя. Дружба, любов, ненависть — етапи одного шляху, який їм доведеться пройти. І жоден із них не уявляє, чим цей шлях скінчиться. У цій книжці немає батальних сцен і кривавих подробиць. Це оповідь не про героїв, а про звичайних людей, які повернулися з війни тілом, не повернувшись душею.
Коли: о 18.30
Де: книгарня «Є», вул. Хрещатик, 46
Вхід вільний
ВЕЧІР В КІНО.
Київ: прем'єра «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго»
оловний герой фільму, Іван Васильович, багато років очолює профспілку комунального підприємства Івано-Франкіськтеплокомуненерго. Його opus magnum — профспілковий хор, у якому співають диспетчери, ремонтники, слюсарі, бухгалтери. Голова профспілки пишається творчими здобутками комунальників, але керується принципом «спочатку людям тепло — а вже потім співати». Опалювальний сезон вносить корективи у графік репетицій. Трудовий колектив намагається полагодити застарілі комунікації, поки розгнівані споживачі штурмують гарячу лінію. Чи зігріє холодну батарею українська народна пісня?
На події виступить народний фольклорно-вокальний ансамбль Київського метрополітену «Червона калина».
Творча група фільму особисто представить свою роботу глядачам, а після показу відповість на запитання.
Коли: о 19.00
Де: Кінотеатр «Жовтень», зал «Гегемон», вул. Костянтинівська, 26
Вартість квитків: 150 грн.
ВЕЧІР В ТЕАТРІ.
Альоша
Вистава за романом Ф. Достоєвського "Брати Карамазови" Найважчі етапи в житті людини - етапи дорослішання. Герой Альоша переконаний, що ми дорослішаємо не завдяки вихованню, а завдяки радості і болі, пережитої разом з людьми.
Коли: о 19.00
Де: Новий драматичний театр на Печерську, вул. Немировича-Данченка, 5
Вартість квитків: 170 грн.
ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ.
Закриття Фестивалю музики Левка Колодуба
Прозвучать Симфонія № 9 «Нові відчуття» ,«Гуцульські картинки», Симфонія № 13 «Дух часу», «Українські танці». Симфонічна сюїта № 5. Виконує Kyiv Symphony Orchestra (диригент Вікторія Жадько).
Коли: о 19.00
Де: Велика концертна студія Українського радіо, вул. Леоніда Первомайського, 5-в
Вхід вільний
Сонати Шостаковича
Три сонати для скрипки, альта і віолончелі, від NB Chamber group. Виконавці: Максим Грінченко (скрипка), Іван Грицишин (альт), Артем Полуденний (віолончель), Роман Лопатинський (фортепіано). Вас здивує: містичне звучання в стінах культової залі Кірхи, спеціально для програми на сцені встановлений рояль “YAMAHA”.
Коли: о 19.00
Де: Кірха св.Катерини, вул. Лютеранська, 22
Вартість квитків: 200-350 грн.
NeoQuartet (contemporary classic, Польща) наживо в "Лірі"
NeoQuartet – це унікальний на світовому рівні проєкт музикантів з Ґданська. Четверо інструменталістів, які спеціалізуються на виконанні сучасної музики, відкривають маловідомий світ звучань електричного струнного квартету з використанням найновіших технологічних здобутків. Синтезоване звучання класичного інструментального складу у комп’ютерній обробці, використання мультимедійних ефектів, синтезаторів і луперів дає надзвичайні творчі можливості. Єдиним кордоном залишається фантазія музикантів.
Коли: о 19.00
Де: кінотеатр Ліра, вул. Вел. Житомирська, 40
Вартість квитків: 50 грн.
Dakh Daughters l 17 Жовтня l Київ
Dakh Daughters – проект ЦСМ “ДАХ” та Влада Троїцького. Їхня творчість – це поєднання екстравагантних образів, класичних інструментів та експериментального звучання. Український фолк, французький реп та реггі-джеми – інтелектуальна музика для сучасних людей.
Коли: о 19.00
Де: МЦКМ (Жовтневий палац), Алея Героїв Небесної Сотні, 1
Вартість квитків: 370-1350 грн.
За інформацією: https://vechirniy.kyiv.ua