Навігатор на 15-те жовтня: куди піти у Києві
Розпочинаємо робочий тиждень - і маємо насичену програму на вечір. Сьогодні на вас чекають презентації історичних романів та виняткової "Енеїди", лекція про драматичну долю і творчість Караваджо, унікальний концерт іноземних професорів та їх студентів, повернення україснької класики, вистава, де запорожці зустрінуться з Д`Артаньяном, та турецьким султаном, поетичний перформанс, відкриття нових виставок та багато іншого.
ВЕЧІР ЛІТЕРАТУРНИЙ
«Канцелярія хрестових походів» презентація роману у Києві
втор Остап Українець переносить читача у Станіславів XVII сторіччя, дія роману відбувається саме напередодні глобальної перебудови фортеці й очікуваного нападу Османської імперії на Європу. До міста трьома різними шляхами прибувають троє різних чоловіків, кожен з яких має свої плани й інтереси. Історія рухається вперед, залишаючи по собі лише низку запитань, так що з далекої перспективи може здатися, що ці троє переслідують спільну мету. Або що жодної мети насправді немає.
Коли: о 17.00
Де: Книгарня Є, вул. Хрещатик, 46
Вхід вільний
Презентація історико-пригодницького роману Катерини Липи
1677 рік, в Україні доба Руїни. Поділля окуповане турками, у Києві порядкує гарнізон московських стрільців, на Чигирин суне величезна турецька армія, усі воюють з усіма. Двоє сміливців, козак-вивідувач і француз-фортифікатор вирушають із розвідувальною місією на Поділля: за наказом королів Польщі і Франції вони мають зняти плани головних фортець на окупованій території. Але доля несе героїв далі, через всю охоплену війною Україну – аж до Києва і обложеного Чигирина. Це історія пригод і звитяг, яку можна і треба читати без брому.
Модеруватиме історик, координатор проекту "Лікбез історичний фронт" Кирило Галушко. Атмосферу епохи створить Юрій Ягусевич - будуть канти 17 століття, і не тільки про високе, але і, до прикладу, про пияцтво. Як і роман
Коли: о 18.30
Де: Музей історії Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7
Вхід вільний
Як не варто писати рецензії
Рецензія – базовий жанр літературної критики. Чому так важливо рецензувати видання сучасної літератури? Як рецензії впливають (і чи впливають?) на літературний процес? Як написати рецензію на книжку, а також - як писати не варто в жодному разі? Якими знаннями має володіти рецензент і з якими критеріями підходити до прочитання книжки перед тим, як братися за написання статті? Відповіді на ці та багато інших питань – під час лекції Тетяни Трофименко «Як не варто писати рецензії».
Коли: о 18.30
Де: Книгарня Є, вул. Лисенка, 3
Вхід вільний
«Енеїда» Івана Котляревського українською латинкою. Презентація
У вас буде чудова нагода побувати на презентації виняткового видання – «Енеїди» українською латинкою. Книга ілюстрована авторськими малюнками, на яких можна впізнати сюжети з сучасного українського життя. Головний герой Еней постає в образі українського морського піхотинця, який під Широкиним Донецької області захищає Україну від агресора. Також на малюнках зображені проросійські бойовики, одіозні священники та інші постаті теперішнього часу.
Коли: о 19.00
Де: INVERIA flow space, вул. Володимирська, 49а
Вхід вільний, реєстрація
ВЕЧІР З МИСТЕЦТВОМ.
Всеволод Шарко. scriptorium
У якийсь момент на восковому диску часопростору можна розпізнати цілком упорядкований текст, чіткий і ладний, як саме життя. Цей текст, напрочуд малий за галактичним масштабом, навдивовижу вміщує в себе абсолютно все: від нескінченності космічних процесів до раптового дзенькоту дитячого сміху, від посмішки у жіночих очах до неспішного згасання літньої ночі…. «scriptorium» – спроба зберегти фрагменти тексту з цього безмежного палімпсесту.
Коли: о 17.00
Де: «Галерея 83», вул.Тарасівська, 3-А
Вхід вільний
Fake People / Андрій Цой
Проект “Fake People” досліджує одну дивну властивість людини – співучасть у підробці. Це бажання кожної людини обдурити саму себе, обдурити оточуючих, спотворити свої дії і підробити емоції, видати бажане за дійсність. У кожній дії людини запрограмована підробка її наслідків. Підробка, “Fake”, закладена в нас з народження – як захисна реакція людства на еволюційний прогноз. Вона рятує від правди і перебільшує місце людини в харчовому ланцюжку, викривляючи, спотворюючи реальність. Девіз цього проекту: “Я намагаюся вас обдурити…”
Коли: о 19.00
Де: White World, вул. Пушкінська, 21а,
Вхід вільний
ВЕЧІР АКТУАЛЬНИЙ
Вечір пам'яті Степана Бандери
Навіть після 60 років від загибелі Бандери його ім’я нікого не залишає байдужим. Його імені досі бояться вороги, називаючи «бандерівцями» всіх, хто боронить незалежність України. Участь у заході візьмуть відомі історики, громадські та політичні діячі, митці, музиканти, люди, що пишаються Бандерою і мають за честь називатися «бандерівцями».
Коли: о 18.30
Де: Колонна зала Київради, вул. Хрещатик, 26, 2-й поверх
Вхід вільний
ВЕЧІР ОСВІТНІЙ
Лекція Павла Макова «Олег Митасов та Ар брют»
Олег Митасов (1953 - 1999) — легендарна постать для Харкова. В 1980-90-х роках безліч стін та інших вертикальних поверхонь у центрі цього міста були росписані «тегами» та різноманітними, часто безмістовними, написами авторства Олега Митасова. Квартира ж Митасова — від вхідних дверей до вікон — була вкрита написами повністю. Кандидат економічних наук, Олег Митасов мав розлади психіки, ймовірно шизофринічного спектру, однак його точний діагноз не відомий. В будь якому разі художнє коло Харкова прийняло Митасова за колегу. Був навіть план перетворити квартиру Митасова на музей, який на жаль не був втілений.
Під час лекції Павло Маков детально розгляне творчість Олега Митасова, пов'язуючи її з художніми роботами душевнохворих людей, вписаних в історію мистецтва ХХ століття як «Ар брют».
Коли: о 19.00
Де: PinchukArtCentre, вул. Велика Васильківська/Басейна 1/3-2, 5й поверх
Вхід вільний, реєстрація
Caravaggio. Історія в живописі.
Відомий італійський живописець XVII століття, прославлений своїм реформаторським внеском в мистецтво. Історія Караваджо вражає своїм драматизмом. Художник мав запальний і складний характер. Проте творча манера італійського живописця безпосередньо вплинула на багатьох художників, запустивши хвилю караваджизма - самостійного напрямку в європейському мистецтві 17 століття. На лекції розглянуть історію, живопис і внесок великого італійського художника в світову історію мистецтва.
Коли: о 19.00
Де: FIRST Conference HALL, вул. Володимирська, 49A
Вартість квитка: 300 грн.
ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ.
Концерт Бориса Гарлицького, Леоніда Горохова та їх студентів
Заключний концерт скрипкового та віолончельного майстер-класів професора Бориса Гарлицького (Ессен, Париж) та професора Леоніда Горохова (Ганновер) в рамках VERE MUSIC ACADEMY. У концерті візьмуть участь педагоги, їх студенти, які навчаються в європейських музичних академіях – скрипалі Олег Курочкин, Дмитро Удовиченко, Богдан Шалига та віолончеліст Олексій Шадрин, – а також деякі учасники майстер-класів. А крім того, талановиті українські піаністи - Роман Лопатинский та Олександр Леонов. В програмі - твори Леоніда Горохова, Йоганнеса Брамса, Каміля Сен-Санса, Роберта Шумана, Дмитра Шостаковича, Петра Чайковського, Йоганна Себастьяна Баха.
Коли: о 19.00
Де: Будинок звукозапису Українського радіо, вул. Леоніда Первомайського, 5-в
Вхід вільний
Діана Гульцова (фортепіано)
Програма концерту: Ф.Шопен (Блискучі варіації, тв.12, Експромт ля-бемоль мажор, тв.29, Експромт до-дієз мінор, тв.66), Р.Шуман (Карнавал, тв.9), Ж.Бізе (Хроматичні варіації), Ф.Шуберт (Фантазія «Блукач», тв.15), Ф.Ліст-Ф.Бузоні (Фантазія на дві теми з опери «Весілля Фігаро» В.А.Моцарта).
Коли: о 19.00
Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2
Вартість квитка: 70-300 грн.
В стилі українського бароко
Прозвучать твори Левка Колодуба - Симфонія-дума № 2 «Шевченківські образи», Симфонія № 3 «В стилі українського бароко». Виконує Симфонічний оркестр НМАУ імені Петра Чайковського (диригент – Ігор Палкін).
Коли: о 19.00
Де: Великий зал ім. Героя України Василя Сліпака, НМАУ ім. Петра Чайковського, вул. арх. Городецького, 1/3
Вхід вільний
Ukrainian Live Tour. Повернення української класики. Київ
Плейлист із добірної музики команда Ukrainian Live збирала в архівах впродовж двох років. Тур “Повернення української класики” — це захоплива розповідь про міфи, час, пристрасті та Галичину. З понад 1000 композиторів було обрано 10 митців, які жили і творили музичну культуру на зламі епох. Вони — ніжні та романтичні, трагічні та мрійливі, бурхливі та медитативні — їх твори, об’єднані в унікальну добірку, з акцентом на Час, Пристрасть і Міфи.
Коли: о 20.00
Де: Національна музична академія ім. Чайковського, вул. Городецького, 1-3/11
Вхід вільний, реєстрація
ВЕЧІР В ТЕАТРІ
Козацька слава (прем'єра)
Запорожці зустрінуться з Д`Артаньяном, та турецьким султаном, проходитимуть козацьку муштру, звільнять від іспанського поневолення французьку фортецю Дюнкерк.
Але головним у виставі стане старовинна козацька пісня, що з глибини віків несе дух та силу українського козацтва, що не згасає, живе в плоті і крові сьогоднішніх воїнів-козаків, захисників землі нашої.
Коли: о 19.00
Де: Київський академічний театр Українського фольклору "Берегиня", вулиця Івана Миколайчука, 3
Вартість квитка: 150 грн.
SEM&CO на День Академії
Команда студентського театру "4 Студія" долучається до святкування Дня Академії і зіграє поетичний перформанс SEM&CO! Приходьте на виставу про батька українського футуризму.
Коли: о 19.00
Де: Культурно-мистецький центр НаУКМА, вул. Іллінська, 9
Вхід вільний, потрібна реєстрація
ВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ.
Критичне мислення. Будда. Mindfulness
На лекції розглянуть вчення Будди з прагматичної позиції. Звернувшись до старих традицій буддизму, розглянути їх як корисні інструменти для розвитку критичного мислення сучасної людини. Тобто перекласти мову старих духовних традицій на мову критичного мислення сучасної західної людини. У цьому нам допоможуть практики, які можна об’єднати під загальною назвою «Mindfulness». Розглянувши буддизм не як набір релігійних або філософських істин, а як спосіб критичного мислення, а ще ширше, як спосіб критичного ставлення до життя у сучасному світі, на практичних вправах можна буде дізнатися, що таке mindfulness у думках, у почуттях та діях.
Коли: о 19.00
Де: Plato's Cave, Верхній Вал, 22
Вартість квитка: 300 грн.
Валерій Пекар: “Еволюція мислення, лідерства та управління”
Інтегральна динаміка — красива й ефективна модель еволюції мислення, лідерства та управління, що описує розвиток психосоціальних систем різного масштабу: людина, компанія, народ, людство в цілому.
На зустрічі розбиратимуть такі питання: Парадигми мислення: що рухає нашими вчинками? Комунікація: чому ми не розуміємо один одного? Персонал: закони особистісного росту. Лідерство: яким воно буває та чи відповідає поставленим завданням Менеджмент: яка управлінська культура потрібна моїй організації? Країна: що відбувається в Україні та коли ми побачимо зміни? Інтегральний погляд: як змінюється світ та що чекає на різні країни?
Коли: о 19.00
Де: Chasopys.UNIT, вул. Дорогожицька, 3
Вартість квитка: 400 грн.
За інформавцією: https://vechirniy.kyiv.ua