Надання екстреної психологічної допомоги в екстремальних умовах


Службою охорони праці Територіального центра соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Шевченківського району міста Києва було організовано та проведено заняття за програмою базової підготовки громадян України до національного спротиву та цивільного захисту за темою: «Прийоми, методи та способи психологічної саморегуляції. Надання першої психологічної допомоги в екстремальних умовах».
Екстрена психологічна допомога — це сукупність заходів загальнолюдської підтримки та практичної допомоги ближнім, які зазнають страждань і нужди. Це насамперед елементарна людська підтримка, надання практичної інформації щодо забезпечення життєдіяльності, співпереживання, стурбованість, демонстрація поваги та впевненості в можливостях постраждалої людини.
Інженер з охорони праці Територіального центра соціального обслуговування Юлія ЛЕНЧУК звернула увагу на прийоми, методи, та способи саморегуляції. Уміння надавати психологічну допомогу є принциповим і першочерговим питанням для збереження життя постраждалих. Однак не варто забувати і про психологічні реакції, які є незмінними супутниками будь-якої екстремальної ситуації і, нерідко, погіршують загальний стан постраждалого, зменшують шанси вижити як безпосередньо в умовах екстремальної ситуації, так і впродовж тривалого часу після її закінчення. Саме вони зумовлюють потребу в наданні екстреної психологічної допомоги.
Заняття проводив психолог Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Шевченківського району міста Києва Марина СЕМЕНЧУК.
Більше фото за посиланням