На зборах резервістів вчать захищати свій дім та свою родину
Опубліковано 22 лютого 2017 року о 11:06
З моменту початку воєнного конфлікту на Донбасі України захищати свій дім та родину стало справою честі для кожного українського чоловіка. 2014 року під військкоматами вишукувалися черги з чоловіків різного віку, що бажали захищати нашу державу, недоторканість її кордонів, суверенітет та незалежність. Більшість з охочих не мали відповідної військової підготовки чи армійської спеціальності. І це, як і відсутність сучасної воєнної техніки, зброї, погане матеріальне забезпечення військових частин зіграли проти українських захисників у боротьбі з агресором. На щастя, за три роки ми маємо іншу розстановку сил: Збройні сили України забезпечуються новітньою технікою, сучасною зброєю, військовим одягом та «бронею», а військослужбовці – гідною зарплатою та умовами проходження служби. Переваги армійських буднів сьогодні відчувають також резервісти. Для них – це можливість отримати військову професію, перевірити себе у польових умовах та будь-який момент бути готовим фізично і морально стати на захист Батьківщини.
Система привілеїв та пільг для резервістів, які будуть залучені на навчальні збори з резервістами (до 3 місяців на рік)
Резервісту компенсується:
- середньомісячна заробітна плата за той час, що він перебував у військовій частині (не менше 3 200 грн.);
- гроші за проїзд до військової частини та в зворотному напрямку (або забезпечується його доставка військовим комісаріатом до місця проведення зборів та в зворотному напрямку).
Резервісту виплачуються (в залежності від військового звання):
- одноразове грошове заохочення за підсумками року (тим хто виконав програму зборів): від 1 600 до 3 100 грн.;
- грошова виплата за 30 діб підготовки: від 2 400 до 3 200 грн.;
- добові за 30 діб перебування у військовій частині: від 180 до 450 грн.;
- один прожитковий мінімум на місяць тим, які на день призову на збори не працюють, – 1 600 грн.
Резервісту на весь період виконання обов’язків служби у військовому резерві (час проведення зборів) гарантується: збереження робочого місця; державне страхування, безкоштовне медичне забезпечення.
У підсумку за 30 днів зборів у 2017 році резервіст отримає (без відрахування податку на прибуток):
> по закінченню зборів:
-від 2 580 до 3 650 грн. (в залежності від військового звання);
- один прожитковий мінімум на місяць, якщо на день призову на збори не працює – 1 600 грн.;
- середньомісячну заробітну плату за той час. що він перебував у військовій частині (не менше 3 200 грн.) – для працюючих;
> за підсумками року, тим хто виконав програму зборів: від 1 600 до 3 100 грн. (в залежності від військового звання);
> можливість зустрітися раз на рік зі своїми бойовими товаришами, удосконалити свої військові навички, отримати нову спеціальність, посаду, чергове військове звання; практично виконати стрільби з бойової зброї, стрибки з парашуту тощо.
Під час зборів резервісти можуть в добровільному порядку укласти контракт на проходження служби у військовому резерві Збройних Сил України у військовій частині за їх вибором.