Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Шевченківська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Музейно-бібліотечна екскурсія для школярів київської спеціалізованої школи №52

Опубліковано 13 вересня 2021 року о 10:32

12 вересня, в межах проєкту «Красень Кієвъ шле Вам привіт!», бібліотека ім. Ошера Шварцмана та Музей історії Десятинної церкви провели екскурсію для восьмикласників київської спеціалізованої школи №52.

Ареал історичних місць, пов’язаний з історією Княжого Києва та часів розквіту Київської Русі майже весь розташований на території Шевченківського району столиці. І саме цими стежками повела школярів старший науковий співробітник музею, історик Валентина Орлова. Дивіться самі – Дитинцем, від пам’ятного знаку заснування Русі біля Національного музею історії України, по залишках фундаментів стародавніх палаців та Десятинної церкви, вулицею Володимирською, Великою Житомирською, від Михайлівської до Софіївської площі, знову Володимирською з зупинками біля Софії та Золотих воріт, Ярославовим Валом та маленькими історичними вуличками Стрілецькою, Стрітенською, минаючи Рейтарську, Георгіївський провулок… Це місця, де, як то кажуть, кожен камінчик сам може розповісти будь яку історію та й сам є цією історією.

Сама екскурсія була побудована не у звичайному форматі «екскурсовод розповідає», а на інтерактивному спілкування з дітьми, де останні згадували пройдений на уроках історії матеріал та закріплювали його додатковою інформацією. Велику увагу приділили єдиній жінці на київському престолі та першому християнському правителю цих земель княгині Ользі, її мудрості та далекобаченню. А оскільки тандем музею та бібліотеки певною мірою можна вважати міжнаціональним, то й під час екскурсії багато йшлося про народи, що здавна населяли ці землі. Серед інших тем була історія обрання Володимиром Великим релігії з поміж християнства, юдаїзму, ісламу. Біля Караїмської кенаси згадали про один з корінних народів України, хто як і євреї сповідує іудаїзм. Вже пізніше, у бібліотеці розмовляли про першу письмову згадку про Київ, відому як «Київський лист» - історичний документ, який свідчить про більш ніж тисячолітню історію співіснування у Києві слов’ян та юдеїв.

Княжими стежками екскурсія дійшла до бібліотеки ім. Ошера Шварцмана, де завершилась перша частина та почалася друга – знайомство з першою державною бібліотекою єврейської літератури, її історією, книжковим фондом, зокрема, деякими вже раритетними виданнями на кшталт прижиттєвого зібрання творів Шолом-Алейхема, розповіді про творчі акції, зустрічі та виставки, що тут відбуваються. Справила на гостей враження й виставка «Невідомі імена. Олена Духневич», що наразі експонується у бібліотеці. А на останок, щоб позитивні враження залишились якнайдовше, учнів залучили до ще одного інтерактиву: завдяки театральному проєкту «Studio Ш-А!» та його «гримерці» дехто з них перевтілився у київських персонажів кінця ХІХ-початку ХХ століття киян та став «статистом», а інші – глядачами у маленькій сценці з вистави «Шолом-Алейхем, Києве!».


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux