Молодь проти торгівлі людьми
Днями усе прогресивне людство відзначило Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Відділом у справах сім’ї, молоді та спорту Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації у партнерстві з міжнародною громадською організацією «Кампанія А21», що веде активну боротьбу з торгівлею людьми та представлена в 11 країнах світу, було проведено інтерактивні семінари для студентів трьох вузів столиці, розташованих на території Шевченківського району. А саме: в Академії адвокатури України, Університеті економіки і права «КРОК» та в Київському професійному коледжі з посиленою військовою та фізичною підготовкою. Перш за все, відзначення Європейського дня боротьби з торгівлею людьми є нагадуванням людству про актуальність проблем пов’язаних з торгівлею людьми та об’єднання зусиль проти цього ганебного явища.
За статистикою, торгівля людьми це третій за рівнем прибутку вид злочину у світі та його дохід щороку складає понад 150,2 млрд. доларів США.
Нині у світі понад 21 мільйон людей є жертвами примусової праці. Щороку жертвами такого злочину стають близько 2 мільйонів людей у світі, причому третина з них - це діти.
В Україні за роки незалежності понад 160 тис. українців постраждали від торгівлі людьми, більше половини потерпілих – це чоловіки. 91% українців було залучено до трудової експлуатації.
Предметом торгівлі можуть бути особи незалежно від віку, статі та соціального положення. Людина навіть не завжди може повністю усвідомлювати, що її експлуатують.
Тому, основною метою проведення семінарів серед сучасної молоді було спрямування на підвищення рівня їх обізнаності, оскільки саме молоді люди відносяться до потенційних груп «ризику» у випадках торгівлі людьми.
Аби сучасна молодь не потрапила у рабство, фахівці, які займають активну позицію у боротьбі з такими проблемами, знайомили їх з фактами, статистикою та історією работоргівлі в світі та Україні до сьогоднішніх днів; надавали практичні поради щодо того, як діяти в конкретних небезпечних ситуаціях та на прикладах правдивих історій постраждалих від работоргівлі та сексуального рабства розказали, як врятувати та відновити життя потерпілих від торгівлі людьми та притягнути злочинців до відповідальності.
Атмосфера семінарів була ненав’язлива та мала характер конструктивних діалогів і тому, можна підкреслити, що дані заходи були професійними та корисними. А по закінченню, слухачам було надано інформаційні матеріали із запобігання торгівлі людьми та запропоновано зайняти активну позицію аболіціоністів - руху проти рабства.