Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Шевченківська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Мій родовід… Навіщо його знати

Опубліковано 08 липня 2015 року о 18:22

08 липня наша країна 5 рік поспіль святкує Всеукраїнський день родини.
Відомо, що українці - це не тільки велика і могутня нація, це одна величезна гостинна родина. Так, сьогодні в Шевченківському районі столиці у Центрі у справах сім’ї та жінок Шевченківського району м. Києва з нагоди свята відбувся тематичний захід «З родини йде життя людини…», метою якого є пропагування родинних цінностей, сприяння розвитку духовно і фізично здорової родини.

Людмила Лебедєва - директор Центру у справах сім'ї та жінок Шевченківського району, яка є основним з організаторів родинного свята звернулась до присутніх та зазначила, що  родина, родовід - це святий початок, котрим сполучаються люди у суспільстві, то є життєдайний осередок, що плекає найвищу цінність - цвіт нації - дітей, аби кожен батько, кожна мати мали можливість повторити себе у своїх нащадках. Людина має завжди пам'ятати, звідки вона родом, де її коріння, глибоко знати історію свого народу, його мову, культуру. Людмила Миколаївна представила присутнім гостей та запрошених громадських, культурних діячів, істориків, дослідників проблем генеалогії, дослідників родоводів власних та всесвітньо відомих родин, які поділились з присутніми методами і формами пошуку власних родоводів.
Відкрив захід голова району Олег Гаряга, який привітав усіх зі світом,  зауважив, «…що  щасливими не народжуються, ними стають. І вирішальну роль у цьому відіграє сім'я. Родина, сім`я це для нього це не лише слова, це  неоціненне відчуття. Від родинного вогнища, материнства, дитинства, батьківства вирішальною мірою залежить не тільки особисте благополуччя окремої людини, а й життєва міць народу. Олег Олександрович зазначив, що у нього особисто є зацікавленість дослідити свій родовід, він знає що його рід має польське коріння, але на поколінні діда та бабці інформація заходить в глухий кут».
Далі професійні дослідники родоводу, відомий фахівець історик, громадський і культурний діяч, дослідник проблем генеалогії, етнічної історії України та історії української культури, канд. історичних наук, старший науковий співробітник Інституту історії України НАНУ Томазов В.В. розповів про генеалогію як науку, про те що ігнорування приналежності до національної культури викликає проблему само ідентифікації  людини. Від цього породжуються суперечки, війни між різними етнічними групами, представники деяки етносів оттотожнюють себе  і надають собі право зверхньої поведінки або надмірного впливу над іншими  етнічним групами.
Етнолог, кандидат  історичних наук, професор КНУКіМ, член НСПУ Ткач М.М. зупинився більш детально на духовному вихованні людини у суспільстві. Духовне виховання теж передається генетично. Дуже важливо знати батькам, що усні сімейні перекази  завжди живлять та наповнюють  та збагачують родину, вони програмують дітей на відчуття зацікавленості своїм родом. Кожна сім’я має докладати зусиль, аби не всохло родове дерево, бо «Без роду нема народу». Раніше дуже часто нагадували: «Забудеш свій рід — усохне твій корінь»!.
Далі дослідники родоводів презентували свої доробки та надбання про родовід відомого українського науковця з грецьким корінням Мазаракі А.А., родовід українського скульптора, кінорежисера Кавалеридзе І.П. з відомого грузинського князівського роду.
Наостанок, розпочалася лекція-диспут з практичною складовою. під час якої  науковці надавали поради і продемонстрували найкращі приклади завершених досліджень власних родоводів: методики, етапи та можливі джерела знаходження необхідних документів, зразки оформлення, тощо.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux