Медогляди для школярів, збільшення кількості лікарень для хворих на COVID-19 та рекомендації щодо утилізації масок і антисептиків – відбулося чергове засідання Державної комісії ТЕБ та НС
Питання підготовки освітніх закладів до початку навчального року та заповненість ліжок, які відведені для госпіталізації хворих на COVID-19, розглянула Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Як повідомив Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов, була заслухана інформація МОН та МОЗ щодо підготовки до нового навчального року, а крім того, Міндовкілля надало рекомендації щодо утилізації використаних педагогами та дітьми засобів індивідуального захисту, зокрема, масок. Олег Немчінов зазначив, що дані норми будуть оформлені в постанові головного державного санітарного лікаря і оприлюднені на сайті МОЗ.
Заступник Міністра охорони здоров’я - головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко додав, що змінено вимоги до носіння педагогічним складом засобів індивідуального захисту. Зокрема, під час проведення уроків вчителям дозволяється одягати захисний прозорий щиток, а не маску.
Крім того, він наголосив, що медичні огляди перед навчальним роком проводяться для дітей, які йдуть до першого класу, для всіх інших дітей вони проводяться раз на рік.
«Дитина повинна пройти медичний огляд один раз на рік. Він прив’язується, плюс-мінус два тижні, до її дня народження. Відповідальність за проходження покладається на батьків, які можуть сконтактувати з сімейним лікарем і визначити час для проведення огляду», - підкреслив Віктор Ляшко.
Також він повідомив, що Державною комісією ТЕБ та НС розглянуто стан справ з наповненістю ліжок, які відведені для госпіталізації хворих на коронавірусну інфекцію. Заступник Міністра підкреслив, що спостерігається значне збільшення завантаженості ліжок в 7 регіонах країни.
«Тому додатково вводяться нові лікарні до вже існуючого переліку закладів охорони здоров’я, в яких буде здійснюватися госпіталізація хворих на COVID-19. Зокрема, в Києві, Вінницькій, Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській, Тернопільській та Рівненській областях», - зазначив Віктор Ляшко. За його словами, НСЗУ буде укладати додаткові контракти саме з цими лікарнями для того, щоб всі, хто потребує допомоги вчасно, її отримав, щоб була можливість закупівлі всіх необхідних медикаментів та для оплати праці лікарів.
Заступник Міністра повідомив, що 20 серпня, в четвер, буде переглянуто рівні епідемічної небезпеки на підставі кількості осіб, які захворіли за останні 14 днів.
«Попередній четвер, коли приймалось перше зонування, таких регіонів було 10. Зараз по статистиці, яку ми маємо, кількість областей, у яких буде проведено розгляд територій і зонування по кольоровій гамі уже є 13, але динаміка зростання показує, що додатково можуть долучитися й інші області», - підкреслив головний санітарний лікар.
За інформацією: https://www.kmu.gov.ua/